eReport.sk
Petra Vlhová, slovenská lyžiarka, foto:tasr

Petra Vlhová to dokázala! Vyhrala i paralelný obrovský slalom

V slovensko-americkom finále bola úspešnejšia Petra Vlhová, ktorá po súperkinom páde zvíťazila v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom Lech Zürs. Pripísala si tak už tretie víťazstvo zo štyroch pretekov v tejto sezóne svetového pohára. V priebehu šiestich dní ju čakali už tretie preteky. Po kvalifikácii v ktorej skončila na 3.mieste, išla Vlhová do súboja v obrovskom slalome so súperkou z Holandska, Adrianou Jelinkovou.

Osemfinále proti Holanďanke

V prvej jazde porazila Holanďanka, Petru Vlhovú o 0,16 stotín sekundy. Vlhová súťažila v červenej dráhe, ktorá je pomalšia ako modrá dráha. Usporiadatelia práve pre rovnosť pretekov rozhodli o dvoch jazdách v kole kvôli rozdielnosti dráh. „Necítim sa v tom úplne komfortne, ale nie je to až také zlé. Teší ma, že sa pôjde na dve vyraďovacie jazdy” vyhlásila Petra Vlhová pred štartom pretekov. Petra Vlhová v druhej jazde porazila Holandanku Jelinkovu 0,4 stotiny sekundy a postupila do štvrťfinále obrovského slalomu v Lech-Zürs.

foto:instagram Ski W.C

Postup do semifinále

Slovenka postúpila medzi najlepšiu osmičku po ťažkom boji. Vo štvrťfinále čakala na slovenskú pretekárku súperka z Talianska, Frederica Brignone, ktorá našu pretekárku v 1.kole súboja porazila o 0,2 stotiny sekundy. Napriek víťazstvu Talianky v 1.kole sa Petre podarilo v 2.kole poraziť Brignoneovú o 0,4 stotiny sekundy rovnako ako v osemfinále proti Jelinkovej.

Semifinále proti Švédke

V semifinále Vlhová narazila na Saru Hector zo Švédska. V prvej jazde bola lepšia práve Švédka, ktorá porazila o 0,11 stotín sekundy slovenskú pretekárku. V druhej jazde nastupovala Petra Vlhová v modrej dráhe, ktorá je o niečo rýchlejšia ako druhá napriek manku z prvej jazdy dokázala Švédku poraziť o 0,1 stotiny sekundy a tak postúpila do veľkého finále.

Slovensko-americké finále

Vo finále natrafila Petra Vlhová na Američanku Paulu Moltzan, ktorú porazila. Napokon o víťazstve rozhodla chyba Američanky a následný jej pád. Američanka žije v tieni slávnejšej krajanky Mikaely Shiffrinovej, a tak si o to viac cenní druhé miesto. Považuje to zatiaľ za životné umiestnenie. „Dnešný deň bol veľmi ťažký, som hrdá, že sa mi podarilo zvíťaziť, je to niečo úžasné” vyjadrila sa Petra Vlhová po pretekoch

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Petra Vlhová to dokázala! Vyhrala i paralelný obrovský slalom

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti