eReport.sk
Peter Sagan sa stal víťazom bodovacej súťaže
slovenský cyklista Peter Sagan, foto:ig/p.s.

Peter Sagan si pripísal veľký úspech: Bodovacia súťaž patrí Slovákovi!

Slovenský cyklista Peter Sagan (31) si pripísal ďalší veľký úspech do svojej zbierky ocenení. Dlhoročný držiteľ zeleného drese pre lídra bodovania na Tour de France sa po tentoraz rodák zo Žiliny oblečie do dresu cyklámenovej farby pre celkového víťaza bodovacej súťaži.

Celkovým víťazom pretekov okolo Talianska Giro d’Italia sa stal kolumbijsky cyklista Egan Bernal z tímu INEOS. Trojnásobný majster sveta Peter Sagan, pridal triumf v bodovacej súťaži na Gire k siedmim víťazstvám v súťaži o zelený dres na Tour de France. V historických tabuľkách sa dostal na druhé miesto medzi víťazmi bodovačky na pretekoch Grand Tour, osem triumfov má na konte aj Ír Sean Kelly (4xTour, 4xVuelta), na čele je s deviatimi Nemec Erik Zabel (6xTour, 3xVuelta). Tridsaťjedenročný Slovák je len siedmy cyklista, ktorý vyhral šprintérsku súťaž na Tour aj Gire.

Kolumbijčan Egan Bernal sa stal celkovým víťazom Giro d’Italia – Foto: ig/giro

„Som veľmi šťastný a hrdý na to, že môžem vystúpiť na pódium v Miláne v cyklámenovom drese na Giro d’Italia. Bol to môj sen už mnoho rokov a som nadšený, že sa to dnes splnilo. Chcem sa poďakovať organizátorom pretekov, neuveriteľným talianskym fanúšikom, ktorí sa vrátili na cesty a povzbudzovali nás a všetkých mojich tímových kolegov za ich prácu počas týchto troch náročných týždňov na pretekoch,” uviedol Sagan po konci Gira pre oficiálnu stránku svojho tímu.

Peter Sagan dokázal zvíťaziť v bodovacej súťaži na Gire

Foto: ig/petersagan

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport