eReport.sk
TV Markíza vyrobila prvého virtuálneho moderátora ako upozornenie na to, čo dnes dokáže umelá inteligencia. Bielik nadšený nie je.
Peter Bielik, Foto: z videa relácie Téma dňa, TA3

Peter Bielik: Pre Denník N pravda a novinárčina končia tam, kde sa začínajú záujmy USA!

Peter Bielik má na novinárov z Denníka N jasný a nekompromisný názor! Podľa neho zaslepene obhajujú záujmy USA. Čo ho konkrétne tak nahnevalo? V Denníku N vyšiel článok o väznenom a prenasledovanom Julianovi Assangeovi. Denník N sa ho nielen že ako novinára nezastal, ale ešte ho vykreslil ako agenta Kremľa.

Peter Bielik má na novinárov z Denníka N jasný a nekompromisný názor

Novinár Peter Bielik nie je veľkým fanúšikom sociálnych sietí. Na sieti LinkedIn však profil má a tam aj často komentuje dianie. Tentokrát sa rozohnil kvôli Julianovi Assangeovi.

Vo svojom príspevku označil aj Denník N aj autora článku, Tomáša Čoreja a napísal toto:  

„Pre @DennikN a @TomasCorej sa pravda a novinárčina končia tam, kde sa začínajú záujmy USA. Namiesto jasného stanoviska k nepochopiteľnému, nezákonnému a cynickému tlaku na vydanie Juliana Assangea do USA, kde mu na základe zákona z roku 1917! hrozí 175! rokov väzenia uverejnil Denník N a jeho autor Tomáš Čorej text, ktorý Assangea bez dôkazov vykresľuje ako agenta Kremľa.

Na podporu tohto naratívu dokonca uvádza takú absurdnosť, že Assange chcel do relácie na Russia Today pozvať nebohého Alexeja Navaľného (škandál však?)

Tomáš Čorej konkrétne píše: „Assange“ odhalil niekoľko vážnych zločinov, ale zároveň ohrozil záujmy Spojených štátov. … Pán kolega, ako ohrozil Assange záujmy USA? Tým, že zverejnil video v ktorom americké vzdušné sily masakrujú civilistov (bastardov) v Iraku? Alebo tým, že zverejnil tisíce diplomatických depeší preukazujúcich lživé argumenty USA, ktoré slúžili ako zámienka na vojnu v Iraku a v Afganistane?,“ pýta sa známy novinár.

Bielik na koniec svojho príspevku doplnil aj slogan @FreeAssange.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. TV Markíza vyrobila prvého virtuálneho moderátora ako upozornenie na to, čo dnes dokáže umelá inteligencia. Bielik nadšený nie je.
  2. TV Markíza vyrobila prvého virtuálneho moderátora ako upozornenie na to, čo dnes dokáže umelá inteligencia. Bielik nadšený nie je.
  3. TV Markíza vyrobila prvého virtuálneho moderátora ako upozornenie na to, čo dnes dokáže umelá inteligencia. Bielik nadšený nie je.
  4. Súdy predsa už rozhodli

To, čo sa deje okolo zakladateľa WikiLeaks, je všeobecne známe. Roky sa bráni vydaniu do USA, kde mu hrozí doživotie. O Assangeovi písal aj eReport.

Čo napísal Čorej v článku?

K svojmu príspevku pripojil aj článok Denníka N o ktorom hovorí. V článku sa píše aj toto:  „Viacerí vrátane britského spisovateľa Edwarda Lucasa si však všimli, že kým WikiLeaks odhalili závažné zločiny Západu, prakticky vôbec sa nevenovali čínskym, saudskoarabským či iránskym zdrojom. Samotný Assange sa netají svojimi sympatiami k Rusku, ktoré podľa rozsiahleho textu časopisu New Yorker vníma ako protiváhu k „pokryteckým Spojeným štátom“. V roku 2012 mal dokonca vlastný program na propagandistickej stanici Russia Today. Dokonca doň pozýval opozičného lídra Alexeja Navaľného, ktorý s ním však odmietol diskutovať. Vo Washingtone má pritom povesť ruského agenta, a to predovšetkým pre kauzu z roku 2016, keď WikiLeaks zverejnili desaťtisíce mailov poradcu prezidentskej kandidátky Hillary Clintonovej.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Peter Bielik: Pre Denník N pravda a novinárčina končia tam, kde sa začínajú záujmy USA!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre