eReport.sk
Pellegrini a Fico sú najdôveryhodnejší
Peter Pellegrini, Robert Fico a Andrej Danko. Zdorj: tasr

VIDEO: Fico, Pellegrini a Danko: Sme pripravení slúžiť tomuto národu, ľudia si zaslúžia mať sa lepšie!

Pellegriniho výzva prezidentke. Aj tá zaznela na tlačovej konferencii, ktorá sa konala po slávnostnom akte podpísania Memoranda o porozumení. Medzi predsedami Smer, Hlasu a strany SNS. Memorandum je akýmsi základným kameňom budúcej koaličnej zmluvy.

Robert Fico

Predseda Smeru dostal na vyhlásení pred novinármi slovo ako prvý. Hneď na úvod poďakoval Petrovi Pellegrinimu a Andrejovi Dankovi za podpísanie Memoranda. „Ide o základ koaličnej dohody, ktorú chceme uzatvoriť v čo najkratšom čase. Obsahuje základné prvy zmluvy medzi tromi politickými stranami, ktoré sa rozhodli vytvoriť novú vládnu koalíciu,“ uviedol.

Potom sa Robert Fico prihovoril priamo Slovákom a Slovenkám.

„Chcem prisľúbiť slovenskej verejnosti, že vynaložíme maximálne úsilie, aby čas neistoty bol mimoriadne krátky. A aby sme v čo najkratšom čase predstúpili pred vás s obsahom koaličnej dohody. Chceme to spraviť tak, aby sa ustanovujúca schôdza NR SR konala v termíne, ktorý umožní, aby na summite EÚ, ktorý sa bude konať 26-27. októbra 2023, Slovensko už zastupovala nová vláda.“

Dôležitý je komfort ľudí

Predseda Smeru tiež odpovedal nášmu kolegovi Dominikovi Papalovi na otázku, „ako vníma fakt, že na rozdiel od iných vlád, tá jeho, nedostane pre hrozný stav krajiny komfort klasických „100 dní,“ ale „24 hodín.“

„Na to sme pripravení od 1. októbra. Zvykli sme si. Aj na to, že namiesto informovania verejnosti sa v médiách objavujú osobné frustrácie niektorých ich predstaviteľov z výsledku volieb. Miesto toho sa sústredíme na najdôležitejšiu úlohu, ktorá nás čaká. A to, aby sme nastavili konsolidáciu verejných financií tak, aby sme nemuseli meniť a rušiť sociálne istoty pre ľudí. A súčasne naštartovali hospodársky rast,“ znela jeho odpoveď.

Pellegriniho výzva prezidentke

Predseda Hlasu na ktorého rozhodnutie čakalo celé Slovensko, sa vyjadril ako druhý v poradí. „Dnešné Memorandum, ktoré som za Hlas-SD ako jeho predseda podpísal, plne zodpovedá tomu, že sme sociálnou demokraciou. A napĺňa naše priority a hdonoty, ku ktorým sa hlásime od vzniku našej politickej strany,“ uviedol.

Spĺňa aj to, že jediným, kto na Slovensku dáva politikom moc, je ľud a volič. Voliči rozhodli že víťazom je strana Smer a Robert Fico. Verím, že v tejto koalícii sa budeme venovať starostlivosti o ľudí.

Pretože politik a politická strana nemá ani mať inú úlohu. Ako starať sa o svoj ľud a o svoju krajinu,“ dodal Peter Pellegrini. S tým, že „občania Slovenska si zaslúžia, aby sa im žilo lepšie a mali dôstojnejší život.“

Šéf Hlasu adresoval aj výzvu prezidentke. Zaviazal ju, aby novej vláde poskytla maximálnu súčinnosť.

Andrej Danko

Na tlačovej konferencii predstúpil pred novinárov a občanov ako tretí v poradí.

„Na úvod by som chcel povedať, že tak ako zaznelo, my sme poučení. Sme pripravení slúžiť a pracovať pre tento národ. Každý z nás má iný politický príbeh, ale spája nás jedno. Sme predsedovia politických strán, ktorí nemusia mať na všetko zhodné názory, ale máme spoločný cieľ.

Upokojiť našu spoločnosť, zastabilizovať verejné financie a začať konečne riešiť problémy ľudí, ktorí žijú na Slovensku. Máme tu rôzne národnosti, máme tu rôzne záujmy, v demokratickej spoločnosti by však mal každý dokázať rešpektovať výsledky volieb,“ uviedol predseda SNS.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO: Fico, Pellegrini a Danko: Sme pripravení slúžiť tomuto národu, ľudia si zaslúžia mať sa lepšie!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre