eReport.sk
Predseda Smeru Robert Fico, predseda strany Hlas peter pellegrini a predseda strany SNS Andrej Danko pri podpise Memoranda o porozumení. Zdroj: youtube Smer

VIDEO Fico, Pellegrini a Danko podpísali Memorandum: Slovensko pre nás bude na prvom mieste!

Slovensko na prvom mieste. To od novej vlády po „vláde národnej katastrofy“ na čele s plagiátorom Matovičom, po vláde jeho hovorcu Hegera a i po vláde-nevláde pani Čaputovej, očakávajú voliči. Po dňoch napätia dnes v priestoroch historickej budovy Národnej rady SR, prebehol slávnostný akt podpísania Memoranda o porozumení. A to za účasti predsedu strany Smer – slovenská sociálna demokracia Roberta Fica, predsedu strany Hlas – sociálna demokracia Petra Pellegriniho a predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka.

Slovensko na prvom mieste

Na začiatku slávnostného aktu zaznela viac ako symbolicky slovenská hymna. Hovorca strany Smer Ján Mažgút po nej oznámil, že predsedovia troch strán Smer- SSD, Hlas-SD a SNS sa dohodli, že spolu uzatvoria koaličnú zmluvu, na základe ktorej vytvoria vládnu koalíciu a zostavia vládu Slovenskej republiky.

„Strany rešpektujú výsledky volieb z 30. septembra 2023, ako základné východisko pri voľbe orgánov NR SR a zostavení vlády Slovenskej republiky. Súhlasia s tým, že pri voľbe predsedu NR SR podporia kandidáta navrhnutého stranou Hlas. Pričom podmienky pri kreovaní ostatných orgánov parlamentu upraví samotná koaličná zmluva.

Súhlasia s tým, že za predsedu vlády podporia kandidáta navrhnutého politickou stranou Smer. A súhlasia s tým, že podrobnosti vzniku novej vlády upraví koaličná zmluva. Východiskom bude dohoda o rozdelení ministerstiev v nasledujúcom pomere:

Smer získa kreslo predsedu vlády Sr a šesť ministerstiev. Strana Hlas obsadí sedem ministerstiev. A strana SNS tri ministerstvá. Všetky tri strany garantujú, že budú pri voľbe orgánov NR SR budú rešpektovať štandardné zastúpenie opozičných strán.“

Po podpise nasledovala aj tlačová konferencia. Z tej vám prinesieme osobitný článok.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico, Pellegrini a Danko podpísali Memorandum: Slovensko pre nás bude na prvom mieste!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre