eReport.sk
Peter Pellegrini
Peter Pellegrini dal v diskusii s Tomášom Valášekom jasne najavo, akú politiku chce so Slovenskom robiť on. Foto: fb/peterpellegrini

VIDEO Pellegrini „sfúkol“ Valášeka: Nikdy sa nebudeme správať tak, že budeme podliezať Bruselu a špiniť na vlastnú krajinu

Boj súčasnej opozície proti koalícii a jej politikom neskončil, ale pokračuje v nezmenenej intenzite. Ak bolo doteraz problémom to, kto sa dostal do vlády, tak teraz začína byť problémom to, kto by sa mohol stať prezidentom, respektíve kto sa môže dostať do europarlamentu. Ak by i tieto dva súboje opozícia prehrala, potom sa možno tí, ktorí sľubovali odísť zo Slovenska, poberú preč a budú rozvracať štát zvonka. Príkladov na to je aj teraz dosť.

Slovensko je suverénna krajina

Je smutné, že do boja proti novej slovenskej vláde sa pustili aj europoslanci, a to tým najzákernejším spôsobom. Ohováraním a dožadovaním sa toho, aby boli Slovensku krátené eurofondy. A to iba preto, že opozícia prehrala voľby a nedostala sa do vlády tak, ako jej to prikazovali jej bohatí mecenáši. Teraz poukazujú na to, že ak sa prezidentom stane Peter Pellegrini, tak slovenská zahraničná politika utrpí fiasko, respektíve sa začneme odkláňať od všemocného Bruselu a budeme sa riadiť vlastným rozumom. Medzi bruselských „fanatikov“ sa radí aj poslanec Národnej rady SR za Progresívne Slovensko Tomáš Valášek.

Naši vlastní slovenskí europoslanci, ktorých občania tejto krajiny tam zvolili, kydajú na svoju vlastnú krajinu.

Peter Pellegrini, predseda Národnej rady SR a predseda strany Hlas-SD

V diskusnej relácii sa s ním stretol predseda parlamentu, predseda strany Hlas-SD a kandidát na prezidenta Peter Pellegrini, ktorý je opozíciou, a teda aj ním, napádaný, že nebude raziť bruselskú politiku, a tak ako možný prezident dostane Slovensko do ešte väčšej izolácie. Ako ho Pellegrini doslova sfúkol ako prach zo skrine je vidieť v zostrihu videa, ktorý šéf parlamentu umiestnil na sociálnu sieť. „Nikdy nebudeme podliezať Bruselu:“ znie live motív toho, čo Pellegrini vysvetľoval Valášekovi. „Je tu pán Valášek, veľký odborník na zahraničnú politiku, tak ja si takto zahraničnú politiku Slovenskej republiky nepredstavujem ako vy, pán Valášek v PS-ku,“ skonštatoval stručne a jasne Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Neoliberálna prezidentka?
  2. Ľudovít Ódor
  3. Peter Pellegrini
  4. Korčok nemá proti Pellegrinimu žiadnu šancu

Valášekovi ďalej Pellegrini pripomenul, že hlavní poslanci, ktorí išli nakydať na Slovenskú republiku v Európskom parlamente, teda tí, ktorí dali podanie, alebo hlavne skôr udanie na svoju vlastnú krajinu, sú na čele s Hojsíkom či Bilčíkom z Progresívneho Slovenska aj europoslanci Ďuriš Nicholsonová, Jurzyca, Lexmann, Mihál, Polák, Štefanec či Wiezik. „Naši vlastní slovenskí europoslanci, ktorých občania tejto krajiny tam zvolili, kydajú na svoju vlastnú krajinu,“ pohoršuje sa Pellegrini a dodáva, že Slovensko je suverénna krajina, vždy ňou bude, my sme hrdí členovia Európskej únie.

„Nikdy sa nebudeme správať tak, že budeme podliezať Bruselu, že budeme špiniť na vlastnú krajinu, ale budeme vždy hájiť záujmy Slovenskej republiky. A ja vám garantujem, že žiadna procedúra, ktorá by nám zakázala eurofondy, alebo ich pozastavila, pokiaľ to nebudú iniciovať naši PS-kárski a iní poslanci za SaS v Európskom parlamente nikoho ani nenapadneme,“ skonštatoval na samý záver videa Peter Pellegrini.

Zdroj: FB / Peter Pellegrini


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini „sfúkol“ Valášeka: Nikdy sa nebudeme správať tak, že budeme podliezať Bruselu a špiniť na vlastnú krajinu

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre