eReport.sk
Peter Pellegrini, foto:ta3

Pellegrini po stretnutí s Ficom apeloval na politikov a občanov: Musíme sa upokojiť a musíme utlmiť vášne!


To, čo sa včera stalo nemá v našich končinách a v našej histórii obdoby. Premiér Robert Fico prežil pokus o vraždu, kedy ho počas rokovania vlády v Handlovej 71-ročný muž štyrikrát postrelil. Fico je v aktuálnych okamihoch hospitalizovaný na ARO v banskobystrickej nemocnici. Jeho stav je i naďalej mimoriadne vážny. Potvrdil to aj novozvolený prezident Peter Pellegrini, ktorý ho do nemocnice prišiel navštíviť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý minister školstva
  2. Progresívny atentátnik podporujúci vojnu

Pellegrini po stretnutí s Ficom

Pellegrini sa podľa jeho slov len na krátko stretol s Ficom. „Stretnutie bolo veľmi krátke a prehodili sme len málo slov, pretože pochopiteľne, je jeho stav veľmi vážny.“ Povedal Pellegrini na tlačovom brífingu po stretnutí s premiérom. Budúca hlava štátu ďalej apelovala na politikov a na celú slovenskú spoločnosť: „Musíme sa upokojiť a musíme utlmiť vášne a pokúsiť sa už reálne spojiť rozdelenú spoločnosť na Slovensku.“

Zdroj: fb/p.p.

Na margo toho je organizované aj stretnutie s predstaviteľmi politických strán v Prezidentskom paláci.

Stretnutie strán

Čaputová spoločne so svojím nástupcom Pellegrinim pozvú do Prezidentského paláca lídrov všetkých parlamentných politických strán. Cieľom je upokojiť situáciu a odmietnuť násilie. Informovali o tom po spoločnom rokovaní v reakcii na útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini po stretnutí s Ficom apeloval na politikov a občanov: Musíme sa upokojiť a musíme utlmiť vášne!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: