eReport.sk
Chcú napraviť zanedbané
V popredí šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini počas tlačovky strany po vyslovení nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽANO) vo štvrtok 15. decembra 2022. Foto: tasr

Pellegrini: Nedokážu odísť so cťou! Hlas nepodporí pozmeňujúci návrh novely ústavy od bývalej koalície

Pellegrini: Nedokážu odísť so cťou! Každý, kto vyjde z riadnych alebo predčasných volieb, je demokraticky zvolený poslanec NR SR.

Poslanci Národnej rady (NR) SR pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD nepodporia pozmeňujúci návrh k novele Ústavy SR, ktorý predložili predstavitelia bývalej koalície. Zbytočne podľa Hlasu-SD komplikuje celú situáciu.

Chce spoluprácu naprieč politickým spektrom

Prekáža im, že neobsahuje možnosť referendom skrátiť volebné obdobie. Ak pozmeňujúci návrh prejde, poslanci nezahlasujú ani za celú novelu. Uviedol to líder strany Peter Pellegirini počas diskusie v pléne parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
  2. Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
  3. A je to tu! Jeho reakcia na seba nenechala dlho čakať
  4. Na archívnej snímke novinári na centrále Smeru-SD pracujú počas volebnej noci v marci 2020.

Predstavitelia bývalej vládnej koalície nedokážu podľa Pellegriniho so cťou odísť a dať ľuďom možnosť zvoliť si nové vedenie. Treba podľa neho nájsť ústavné a pokojné riešenie a spolupracovať naprieč politickým spektrom. Považuje za nedôstojné, že sa chcú zabetónovať takmer až do konca volebného obdobia.

„Je to totalitárske“

Dosluhujúca koalícia musí podľa neho rešpektovať demokratické voľby. „Preto strašiť návratom niekoho len preto, že vám to nevyhovuje, nie je vôbec demokratické, ale, naopak, je to totalitárske. Pretože každý, kto vyjde z riadnych alebo predčasných volieb, je demokraticky zvolený poslanec NR SR,“ vyhlásil Pellegrini, ktorý podľa svojich slov nepočul argument, prečo majú byť voľby 30. septembra, a nie v júni. Pokiaľ pozmeňujúci návrh prejde, Pellegrini garantuje, že ak budú po voľbách súčasťou väčšiny, posnažia sa presadiť zmenu.

Pčolinský: Prispôsobíme sa väčšinovému názoru

Podpredseda parlamentu Peter Pčolinský (Sme rodina) reagoval, že poslanci Sme rodina sú ochotní zahlasovať aj za to, aby bola v ústave možnosť referenda v súvislosti so skrátením volebného obdobia. Podporili by aj skorší termín predčasných volieb v júni. „My určite nebudeme prekážkou toho, aby takáto úprava bola. Prispôsobíme sa väčšinovému názoru tak, aby predčasné voľby mohli byť v čo najkratšom termíne,“ skonštatoval.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Nedokážu odísť so cťou! Hlas nepodporí pozmeňujúci návrh novely ústavy od bývalej koalície

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti