eReport.sk
Pellegrini kritizuje novelu Trestného zákona
Predstavitelia strany Hlas, foto:yt/hlassd

Pellegrini kritizuje novelu Trestného zákona: Návrh mal byť lepší! Nepribližuje Slovensko k tým najvyspelejším

Pellegrini kritizuje novelu Trestného zákona. Návrh novely Trestného zákona z dielne ministerstva spravodlivosti mohol byť ambicióznejší. Nepribližuje Slovensko k tým najvyspelejším štátom. Na tlačovej konferencii to uviedol predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini s tým, že je to začiatok, aby sa na Slovensku inak vnímal trest.

Pellegrini kritizuje novelu Trestného zákona

Posun k restoratívnemu typu práva je podľa Pellegriniho správny, pretože sa snaží čo najviac odškodniť obete. Pri udeľovaní trestov tento typ práva vníma pozíciu a situáciu páchateľa, taktiež záujmy štátu, napríklad šetrí jeho náklady. Pellegrini si myslí, že táto novela je prvým krokom a budúce vlády budú musieť posúvať latku ešte ďalej, aby sa Slovensko priblížilo k moderným krajinám.

Zdroj: yt/hlassd

„Nepribližuje Slovensko k tým najvyspelejším štátom“

Poukázal, že nový prístup, alternatívne tresty či odsudzovanie k peňažným trestom je správna cesta, z ktorej môžu mať benefity všetci. Pri ľahších trestných činoch je podľa lídra Hlasu lepšie, ak páchateľ dostane alternatívny trest ako napríklad domáce väzenie. „Neodtrhnete ho od malých detí, nerozpadne sa mu rodina a nespravíte z neho nejakého asociála,“ poznamenal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kosiť si už bol?
  2. Dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď
  3. Viliam Karas

Rozsiahla novela

Novelu Trestného zákona schválila vláda na svojom stredajšom rokovaní, smeruje teraz do parlamentu. Kladie okrem iného dôraz na ukladanie alternatívnych trestov, odlíšenie dílerov od užívateľov drog, restoratívnu justíciu či harmonizáciu trestných sadzieb. Ide o najväčšiu novelu Trestného zákona od rekodifikácie v roku 2005.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini kritizuje novelu Trestného zákona: Návrh mal byť lepší! Nepribližuje Slovensko k tým najvyspelejším

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti