eReport.sk
Peter Pellegrini. Foto: tasr

Pellegrini adresoval žiadosť Naďovi, hovorí o urážke a ponížení hrdinov SNP

Nezaradený poslanec Peter Pellegrini víta, že Múzeum Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici prejde do pôsobnosti ministerstva obrany. Odmieta však plán, aby sa z múzea stala iba akási “pobočka” Vojenského historického ústavu (VHÚ). Musí podľa neho zostať samostatným subjektom ako doteraz. Uviedol to v sobotu.

Pellegrini žiada ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO), aby po prevedení múzea zvážil ďalšie kroky a ponechal ho ako samostatný subjekt s právnou subjektivitou. Ako dodal, jeho začlenenie pod VHÚ by považoval za “urážku a poníženie hrdinov SNP”.

O plánovanej zmene zriaďovateľa Múzea SNP z ministerstva kultúry na ministerstvo obrany informoval Naď spolu s ministerkou kultúry Natáliou Milanovou (OĽANO) tento týždeň po podpísaní memoranda o spolupráci. Pod rezortom kultúry zostane Digitalizačné centrum Múzea SNP a tiež Slovenská národná expozícia v štátnom múzeu Auschwitz-Birkenau v Poľsku. Na avizovanú zmenu mimoriadne kriticky reagoval aj šéf samotného múzea Stanislav Mičev.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport