eReport.sk
Foto: tasr

Naď nakydal na riaditeľa Múzea SNP: Klame a klame! Keď chce odísť, nech ide…

Múzeum SNP v Banskej Bystrici má prejsť od nového roka od ministerstva kultúry Natálie Milanovej (38) pod rezort obrany Jaroslava Naďa (40). Jeho riaditeľ Stanislav Mičev (63) sa pre média vyjadril, že ho o tom nikto neinformoval a dozvedel sa to len od novinárov. Hovorí o neodbornom rozhodnutí, ktoré rozštiepi inštitúciu a prinesie len prepúšťanie a znižovanie platov. To poriadne naštvalo ministra Naďa, ktorý mu odkazuje, že klame a klame.

Šéfa múzea Stanislava Mičeva plán presunu pod obranu zaskočil a nahneval. Nepáči sa mu odčlenenie niektorých častí múzea ani samotný nápad podriadiť všeobecné historické múzeum pod silový rezort. „Ak si niekto myslí, že sme vojenské múzeum, je na veľkom omyle. Nie je to tak ani náhodou,” povedal Mičev pre denník Pravda.

Ministerka kultúry Natália Milanová podpísala s ministrom Jaroslavom Naďom memorandum o zmene zriaďovateľa Múzea SNP. – Foto: FB JN

Doplnil, že ho nekontaktovalo ministerstvo kultúry ani obrany, s takýmto krokom nesúhlasí a nebude sa podieľať na “rozkúskovaní” kultúrneho stánku. „To bude znamenať prepúšťanie ľudí v dosť veľkom rozsahu a trúfam si povedať, že hlavne u obslužných činností aj znižovanie platov,” uviedol riaditeľ múzea SNP pre Denník N.

Riaditeľ Múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev. – Foto: tasr

Na tieto slová zareagoval na sociálnej sieti minister obrany Jaroslav Naď s tým, že ho mimoriadne mrzia Mičevove klamstvá lebo ho považoval za férového chlapa. „Vraj sa to dozvedel až z tlačovky – sám som sa s ním o tom rozprával v Banskej Bystrice priamo v Múzeu SNP presne 15.12. 2020. Povedal mi vtedy, že už o tom vie a je rád,” začal protiútok šéf obrany.

Budova Múzea SNP v Banskej Bystrici – Foto: tasr


Naď: Nech odíde, múzeu to len pomôže

V statuse ďalej pokračoval vo svojej obhajobe a vyvracaní Mičevových slov. „Vraj vyhodíme ľudí a znížime platy- klamstvo a klamstvo. Ničím nepodložené strašenie zamestnancov. Ak aj pri analýze činnosti nejaké duplikacie budú, tak ušetrené peniaze skončia v múzeu,” poznamenal. Ďalej uviedol, že tým, že múzeum prejde pod obranu sa nebude automaticky zameriavať iba na vojenskú časť SNP.

Zdroj: FB JN

Že teda vraj odíde – nech sa páči, zmena zamestnania je štandardná vec. Navyše, celé mesiace sa už šíri, že má pripravenú novú prácu a aj ďalší politický subjekt, kde sa plánuje realizovať. Je to jeho právo, ale nech to nezhadzuje na presun Múzea SNP pod obranu. Tento krok môže múzeu iba pomôcť,” zaklincoval Naď.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď nakydal na riaditeľa Múzea SNP: Klame a klame! Keď chce odísť, nech ide…

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport