eReport.sk
Rytmus Foto: profimedia

Patrik Rytmus Vrbovský: O kauze Gorila a prečo nechodí voliť!

Raper sa rád vyjadruje k hudbe, svojím postojom a ambíciám, málokedy k politike. Tvrdí, že si zariadil život tak, aby ho neovplyvňovala. Napriek tomu sa priznal, že sa kauzou Gorila nechal uniesť. Teraz prehovoril, ako vníma krízu v koalícii, škandalózne kauzy, zatýkanie a antirómsky nastaveného Mariana Kotlebu.

Pandémia ho o zárobky, na rozdiel od iných umelcov, nepripravila. Svoj biznis prevádzkuje Patrik Rytmus Vrbovský (44) na sociálnych sieťach, takže netrpí. Financiami sa v čase pandémie netrápi. Už roky nekoncertuje. Zatvorené haly a diskotéky ho teda nepoškodili: „Keby som koncertoval, asi by som prišiel o peniaze. Ale od 2018 nekoncertujem. Moje zarábanie, biznis, som preniesol na sociálne siete. To som robil aj pred koronou, ale teraz som to tam zacielil,” povedal v rozhovore pre Startitup. Tvrdí, že zatiaľ ho korona extrémne neobmedzuje, ale ten čas príde: „Mám pred tým rešpekt ako pred každou smrteľnou chorobou. Ale idem si svoje. Necestujem moc a keď som išiel na dovolenku, spravil som si test. Ak to bude trvať ešte dva roky, budem sa cítiť obmedzený. Zatiaľ som si to v hlave nastavil, je to tu, a rešpektujem to.”

Môj syn sa bude mať dobre

Raper vyhlásil, že voliť nechodí, a tak nemá právo vyjadrovať sa k politikom. Napriek tomu predikoval, kedy bude v krajine konečne poriadok a príde radikálna zmena: „Zažili sme toho strašne veľa. Politiku až tak nesledujem, ale teraz je ten čas na veľké zmeny. Teraz, ako sa zatýkajú ľudia, to tu pred tým nebolo. Ľudia už majú pocit, že sa niečo deje. Myslím si, že môj syn sa bude mať dobre. Ako v tých vyspelých štátoch. Za desať, pätnásť rokov by to mohlo byť bežné, že keď politik spraví prešľap, sám odíde. Teraz keď spraví prešľap, tak sa tvári, že sa to nedeje. Kauza nahradí ďalšiu kauzu a zadupe sa to. Zariadil som si život tak, aby ma politika neovplyvňovala. Nechodím voliť, je mi tak lepšie. Lebo mám pocit, že sú to len kauzy,” vysvetlil svoj letargický prístup. „Nechcem to hodnotiť, nechcem to vnímať a rozprávať o tom. Oberá ma to o energiu,“ povedal znechutene. Rytmus má rómske korene, ale ani tak v ňom nevyvoláva vášne fašisticky orientovaný Marian Kotleba: „Viem, že sa písalo bývalý fašista, propagoval fašizmus. Nesledujem to. Keď vidím niekde Kotlebu, nemá to vo mne nijakú emóciu.”

Kritika na kolegov z brandže

Keď boli protesty Gorila, nahral pesničku s názvom Už toho bolo dosť. Po čase vyhlásil, že sa od neho žiadnej inej politicky orientovanej skladby fanúšikovia nedočkajú. Priznal, že viac ako vyjadriť nespokojnosť so systémom, chcel mať “lajkovanú” pesničku. Priživovať sa na vážnych témach po skúsenosti s Gorilou odmieta. Nepáči sa mu, keď s vážnymi témami v honbe za slávou raperi narábajú vo svoj prospech: „Nechal som sa vtedy uniesť situáciou. Spravil som skladbu, podľa mňa ani nemala taký výtlak, ako som si myslel. Cítil som svojím spôsobom aj tak, že čo ma do toho, keď to až tak nesledujem. Lebo sú raperi, ktorí to sledujú, robia si na tom lajky. Ťahajú to medzi ľudí na koncerty, poznám tých raperov a pripadá mi to farizejské,” skonštatoval tému politikárčenie v rape. „Priznám sa, áno, robil som to vtedy tiež kvôli lajkom. Preto som to aj prestal robiť,” vyznal sa Rytmus. „Raperi zistia, že je kauza, ktorá je extrémne komentovaná, tak pichne do osieho hniezda, napíše text, dá tam nejakú emóciu a bude mať veľa videní. Nechcem patriť medzi takých raperov, ktorí si takto naháňajú úspech,” uzavrel.

Foto: profimedia instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport