eReport.sk
Marian Kotleba, foto: tasr

Kotleba má ďalší PROBLÉM: Opúšťajú ho regionálni šéfovia aj členovia!

Rana za ranou! ĽSNS Mariana Kotlebu prechádza existencionálnou krízou. Po odštiepení kľúčových straníkov okolo Milana Uhríka a Milana Mazureka odlev verných pokračuje. Kotlebovi tak zbohom povedali niektorí oblastní šéfovia, ale aj bežní straníci. Ako to vidí samotné ĽSNS? Nájdu odídenci útočiste u uhríkovcov?

ĽSNS zažíva zlé časy. Stranícke štiepenie malo pre kotlebovcov svoju krutú dohru. V prieskume agentúry AKO získali katastrofálne čísla. S 3,8 percentami by sa totiž nedostali ani len cez parlamentný prah. Zdá sa ale, že odchody zo strany pokračujú. Kotlebovci ich však zľahčujú.

Regionálne vzbury?

Na ďalšie odchody a rozpad niektorých regionálnych štruktúr ĽSNS upozornil bloger Radovan Bránik. Ten hovorí, že rozpad nezasiahol kotlebovcov celoplošne, ale niektoré miestne organizácie sa štiepia. “Časť týchto štruktúr ĽSNS opúšťa. Respektíve, na komunálnej úrovni sa rozpadajú. Nie je to tak, že jeden okres ide kompletne jedným smerom a druhý zase ďalším. Dochádza k fragmentácii na úrovni týchto štruktúr. V priebehu niekoľkých mesiacov bude asi zrejmé, že kto je s kým a kto utrpel, aké škody,” prognózuje Bránik pre eReport.

Kotlebovci to zľahčujú

Odchody z regionálnych štruktúr pre eReport potvrdila aj samotná ĽSNS. No hovorca Martin Beluský podčiarkol, že ide o zanedbateľné čísla. “Z 33 oblastných predsedov odišli iba traja, k žiadnym rozpadom však nedošlo. Drvivá väčšina clenov zostala verná strane a Marianovi Kotlebovi,” uisťuje Beluský. Zároveň priznal odchody aj z členskej základne, no tvrdí, že ide takisto o mizivé čísla. Jedným dychom ešte dodáva, že ĽSNS zároveň eviduje aj žiadosti o nové členstvo.

Milan Uhrík (vľavo) a Milan Mazurek Foto: facebook MU

Uhríkovci: Evidujeme veľký záujem

Trochu inak to vidia, ale odídenci okolo Milana Uhríka. “Evidujeme veľký záujem a podporu z radov členov ĽSNS,” podkopáva Beluského slová Ondrej Ďurica, ktorý opustil stranu spolu s Uhríkom a Mazurekom. Podotkol, že podobná situácia nie je rovnaká na všetkých straníckych frontoch. “Funkcionárov prechádza menej, lebo tí sú platení,” vysvetlil Ďurica.

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.