tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Dáda Patrasová, foto: profimedia

Patrasová, Slováček a bratia Štaidlovi: Spojil ich sex a nehnuteľnosti!

Mali vymyslené tajné mená. Ladislav Štaidl (75) hovoril svojmu saxofonistovi Felixovi Slováčkovi (78) Dymla. A ten zase svojmu kapelníkovi Milčlemen. Spojovala ich nielen hranie s Karlom Gottom (80), ale aj nehnuteľnosti a sex!

Začalo to tým, že Felixovu súčasnú manželku Dádu Patrasovú pripravil o poctivosť Láďov brat Jiří, ktorý v roku 1973 tragicky zomrel pri autonehode. „Jirka bol úžasný človek. Písal krásne nadčasové texty. Aj keď bol mladý, stihol toho dosť. Ako keby vedel, že nemá veľa času…Mám ho rada a v mojom srdci žije navždy. Už len preto, že zo sedemnásťročnej Dády urobil ženu,“ vyznala sa Dáda Patrasová v knihe Tretí kráľ Ladislav Štaidl.

Vtedy sa ešte Felix a Dáda nepoznali. V roku 1975 sa Slováček oženil so svojou prvou ženou Alenou. Neveste išiel za svedka Ladislav Štaidl. „Z úradu sme išli do Jevan ku Štaidlovcom na záhradu. Hrali sme tenis, kúpali sa a popíjali šampanské. Nemali sme žiadne spory,“ spomína Felix. A k sporom nedošlo ani potom, ako sa rozviedol a chcel si vziať Jirkovu Dádu.

Jiří Štaidl mu ešte za svojho života dokonca predal družstevný byt na pražskom Smíchove. „A do toho bytu doniesla Dáda z pôrodnice v roku 1983 našeho Felixa. To už Jirka desať rokov nebol medzi nami,“ hovorí Slováček. V rovnakom roku mu otec Štaidlovcov dohodil vilu na pražských Vinohradoch, kde dodnes s Dádou bývajú.

Felix sa s Ladislavom Štaidlom spoznal pred viac ako päťdesiatimi rokmi. Slováček hral vtedy v Orchestre Karla Vlacha a popri tom hrával vo Viole. „Raz za mnou prišiel Jirko Štaidl, sedel a počúval a povedal, že privedie brata. A potom prišli rovno s Karlom Gottom. Potom sa ma rovno Láďa opýtal, či by som nevzal miesto saxofonistu,“ spomína Slováček. Profesionálne sa rozišli v roku 1983, kedy Felix dostal ponuku stať sa dirigentom Tanečného orchestra v rozhlase. Aj potom zaostali priateľmi. Smrť Ladislava Štaidla ho tak nesmierne zarmútila…


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Patrasová, Slováček a bratia Štaidlovi: Spojil ich sex a nehnuteľnosti!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku