eReport.sk
Lepšie ako nič?
Na kombosnímke zľava Eduard Heger a Boris Kollár. Foto: tasr

Kollár tvrdí, že voľby budú zrejme až v septembri. Heger nerozumie tomu, prečo by to tak byť nemalo

Lepšie ako nič? Predčasné parlamentné voľby budú zrejme až v septembri, na inom termíne sa asi nepodarí nájsť potrebných 90 hlasov. Skonštatoval to predseda Národnej rady (NR) SR a Sme rodina Boris Kollár po pondelkovom stretnutí so stranou SaS. Potvrdil, že o termíne volieb bude parlament hlasovať v utorok (31. 1.) o 17.00 h.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Blaha si podal koaličných politikov
  2. Už by aj stačilo!
  3. Sulíkovo papalášstvo
  4. Politický analytik Ján Baránek.

Lepšie ako nič?

„S najväčšou pravdepodobnosťou bude termín až v septembri,“ uviedol Kollár vzhľadom na vyjadrenie SaS, ktorá nepodporí iný termín, ak sa bývalá štvorkoalícia nedohodne inak. „Áno, je to dlhé, ale lepšie ako rok,“ reagoval na otázku, akú legitimitu má čakať až do septembra s vládou, ktorá je len dočasne poverená.

Ani ryba, ani rak

Ozrejmil tiež, že hnutie Sme rodina nebude otáčať a keď súhlasilo so septembrovým termínom a nevetovalo ho, tak ho aj podporí. Partnerom však podľa vlastných slov Kollár oznámil, že hnutie zahlasuje aj za skorší termín volieb.

Heger

Na sociálnej sieti sa k termínu predčasných volieb, vyjadril i odvolaný premiér. Termín 30. septembra je podľa neho kompromisom. Avizuje, že ďalšie rokovanie odmieta.

„Nerozumiem politickým lídrom, prečo spochybňujú dohody a robia ďalší zo série cirkusov. Možno niektorí majú veľa času na premýšľanie, keďže už nenesú priamu zodpovednosť za krajinu,“ skonštatoval.

Zaujímavé je, že pred tromi dňami Heger tvrdil, že o termíne predčasných volieb rozhodnú poslanci. A preto je to preňho irelevantné. A preto on s tým nič nemá. Na termíne 30. septembra sa pritom dohodla odvolaná vláda so stranou SaS.

Druhou zaujímavosťou je, že všetci z bývalej „štvorky“ na otázky novinárov, prečo až tento dátum, odpovedajú, že vlastne tento termín chcel ten alebo onen. Samozrejme nie „onen“ z ich strany. Vychádza nám to teda tak, že vlastne niet toho, kto by 30. september chcel. Ale „samo sa na ňom dohodlo.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár tvrdí, že voľby budú zrejme až v septembri. Heger nerozumie tomu, prečo by to tak byť nemalo

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti