eReport.sk
Pápež František prednáša posolstvo počas pravidelnej generálnej audiencie na Námestí sv. Petra vo Vatikáne 27. apríla 2022.
Pápež František prednáša posolstvo počas pravidelnej generálnej audiencie na Námestí sv. Petra vo Vatikáne 27. apríla 2022. Foto: tasr/ap

Pápež vyzval nevesty: Porodili vášho manžela. Robte svokrám aspoň radosť

Pápež František v stredu na generálnej audiencii vyzval katolíkov, aby si vážili starších ľudí a starali sa o rodinné vzťahy. Využil príležitosť aj na to, aby sa vrátil k citlivej téme svokier. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.

František vyvolal v roku 2015 smiech, keď na návšteve Spojených štátov davu tisícov ľudí povedal: „Rodiny sa hádajú a niekedy lietajú aj taniere a deti spôsobujú bolesti hlavy, a to nebudem hovoriť o svokrách.“

Nevravím, že ju (svokru) vnímame ako diabla, ale vždy je prezentovaná hanlivo. Ale svokra je matka vášho manžela a matka vašej manželky.

Pápež František.

Pápež v stredu znova obrátil pozornosť na rodinné vzťahy a urobil aj dlhú slovnú odbočku k „mýtickej postave“ svokier. Vyhlásil, že často sú obeťami „klišé“.

Pápež, pochádzajúci z Argentíny, venoval generálnu audienciu na vatikánskom Námestí svätého Petra práve vzťahu medzi generáciami. A dodal: „Nevravím, že ju (svokru) vnímame ako diabla, ale vždy je prezentovaná hanlivo. Ale svokra je matka vášho manžela a matka vašej manželky.“

„Vravíme si: ’Čím ďalej je naša svokra, tým lepšie.’ Ale nie – je to matka, staršia osoba. Jednou z najkrajších vecí pre ženu je mať vnúčatá. Keď jej deti majú deti, to ju znova vťahuje do života,“ povedal 85-ročný pápež. A vyzval nevesty, aby udržiavali svoj vzťah so svokrou. „Porodili vášho manžela. Robte im aspoň radosť,“ apeloval František. Pápež mal radu aj pre svokry. „Hovorím vám, dávajte si pozor na slová,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pápež Benedikt XVI. celebruje svätú omšu na letisku Brno - Tuřany 27. septembra 2009.
  2. Pápež František celebruje omšu
  3. Viktor Orbán prichádza na stretnutie s pápežom Františkom vo Vatikáne 21. apríla 2022.
  4. Pápež František a vedúci vatikánskeho protokolu Leonardo Sapienza.
  5. Pápež František celebruje omšu na Kvetnú nedeľu vo Vatikáne 10. apríla 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež vyzval nevesty: Porodili vášho manžela. Robte svokrám aspoň radosť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti