eReport.sk
Načisto sme sa zbláznili?
Pápež František celebruje omšu. Foto: tasr/ap

Pápež o vojne na Ukrajine: Chápem vlády, ktoré nakupujú zbrane. Ale neschvaľujem to

Podľa pápeža Františka je za tým, že mnohé krajiny prijali utečencov z vojnou zmietanej Ukrajiny lepšie ako utečencov z iných častí sveta, rasizmus. Informovala o tom v piatok tlačová agentúra DPA.

František v rozhovore pre taliansku verejnoprávnu televíziu RAI uviedol, že vo vojnách vždy najviac trpia tí najslabší. „Utečenci sú rozdeľovaní – prvá trieda, druhá trieda, podľa farby pleti, podľa toho, či pochádzajú z rozvinutej alebo nerozvinutej krajiny. Sme rasisti, a to je zlé,“ dodal pápež.

Od začiatku ruského vpádu na Ukrajinu z 24. februára utieklo z tejto krajiny už viac než päť miliónov ľudí, vyplýva z najnovších údajov Organizácie Spojených národov (OSN). Pápež v rozhovore pre RAI ďalej poznamenal, že uznáva právo krajín brániť sa, podľa jeho slov je však veľkým problémom všeobecná rezignácia na mier.

„Žijeme podľa predstavy, že sa navzájom zabíjame kvôli potrebe moci, bezpečnosti, kvôli mnohým veciam. Chápem vlády, ktoré nakupujú zbrane. Chápem ich, ale neschvaľujem to,“ vyhlásil najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi.

František v piatok večer – na Veľký piatok, keď si kresťania pripomínajú smrť Ježiša Krista – odslúži po prvýkrát od začiatku covidovej pandémie pred viac než dvomi rokmi verejnú bohoslužbu v Bazilike svätého Petra vo Vatikáne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pápež Benedikt XVI. celebruje svätú omšu na letisku Brno - Tuřany 27. septembra 2009.
  2. Na ilustračnej snímke miestni obyvatelia stoja vedľa tela muža, ktorý zahynul počas bojov 13. apríla 2022 v Mariupole.
  3. Vojna sa tak skoro neskončí
  4. Pápež František a vedúci vatikánskeho protokolu Leonardo Sapienza.
  5. Viktor Orbán prichádza na stretnutie s pápežom Františkom vo Vatikáne 21. apríla 2022.
  6. Pápež František
  7. Marián Kéry (Smer-SD
  8. Za nehynúcu podporu Ukrajiny
  9. Je pápežov stav vážny?

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež o vojne na Ukrajine: Chápem vlády, ktoré nakupujú zbrane. Ale neschvaľujem to

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre