tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
papež
Pápež František, foto: tasr

Pápež František prijal španielskeho premiéra, opäť nemal rúško

Pápež František prijal v sobotu na súkromnej audiencii španielskeho premiéra Pedra Sáncheza. Opäť si nenasadil na tvár ochranné rúško, informovala agentúra DPA.

„Ďakujem (pápež František), že ste ma prijali vo Vatikáne,“ napísal Sánchez na Twitteri po stretnutí a zverejnil fotografiu, na ktorej spolu s manželkou pózujú s pápežom – všetci traja bez rúška.
Ani na videu zo stretnutia, ktoré zverejnil Vatikán, nemal nikto z prítomných na tvári rúško. Na vidiu bolo vidieť pápeža Františka, ako sa s fyzickým odstupom prihovára sediacemu publiku.
Sánchez uviedol, že sa s pápežom zhodli na potrebe riešenia krízy vzniknutej pandémiou koronavírusu prostredníctvom multilateralizmu, najmä s ohľadom na budovanie „spravodlivejšieho a starostlivejšieho sveta“.

pápež
Pápež František prijal španielskeho premiéra Pedra Sáncheza opääť beez rúška. Foto: twitter

V samostatnom vyhlásení Vatikán informoval, že španielsky premiér s pápežom diskutovali aj o záležitostiach Európskej únie, migrácii i vzťahoch medzi Vatikánom a Španielskom.
Pápež má 83 rokov a v mladosti mu pre chorobu odstránili časť pľúc. Napriek tomu, že v súvislosti s vírusom SARS-CoV-2 patrí do rizikovej skupiny, na verejnosti ho len zriedkavo vídať s ochranným rúškom. Nos a ústa mal síce prekryté v utorok na ekumenickom a medzináboženskom stretnutí v centre Ríma, v stredu počas svojej pravidelnej audiencii vo Vatikáne však rúško opäť nemal.

Zdroj: tasr, foto: tasr, twitter


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež František prijal španielskeho premiéra, opäť nemal rúško

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku