eReport.sk
Pápež František, foto: tasr

Pápež František navštívi Slovensko už o pár dní: Kde bude ubytovaný a aké si dal podmienky?

Svätý Otec František bude počas septembrovej (12.-15. 9.) návštevy Slovenska ubytovaný v priestoroch Apoštolskej nunciatúry v Bratislave. Potvrdil hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara s tým, že pôjde o jednoduchú izbu.

Pápež podľa jeho slov nemal osobitné požiadavky na zariadenie izby. „Okrem tej na jednoduchosť a skromnosť,” povedal hovorca KBS.

Posledným pápežom, ktorý navštívil Slovensko, bol zosnulý Ján Pavol II. V septembri 2003 navštívil Trnavu, Banskú Bystricu a Rožňavu. Cestu ukončil 14. septembra 2003 omšou v bratislavskej Petržalke. Aj on počas svojej poslednej cesty na Slovensku bol ubytovaný v priestoroch Apoštolskej nunciatúry v hlavnom meste. Emeritný pápež Benedikt XVI. Slovensko počas svojho pontifikátu nenavštívil.

Mohlo by vás zaujímať:

Pápež František na septembrovej návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca. 

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež František navštívi Slovensko už o pár dní: Kde bude ubytovaný a aké si dal podmienky?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport