eReport.sk
Marek Krajčí Foto: tasr

Padlo prvé meno! Tento človek by mohol nahradiť ministra Krajčího

O tom, že sa pod ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím trasie stolička, sa šepká už dlhšie. Hoci mu OĽANO stále kryje chrbát, už sa ozvalo viacero politikov, že by si na jeho mieste vedeli predstaviť aj niekoho iného. Na mená však boli skúpi. Lekárka a poslankyňa za Za ľudí to však povedala na rovinu.

Andrea Letanovská si totiž myslí, že už by bol najvyšší čas, aby sa Krajčí zo svojho úradu porúčal. „Pri zlyhaní ministra Krajčího ide o kombináciu faktorov. Určite mu neupieram snahu a dobrý úmysel. Považujem ho sa slušného a čestného človeka. Ale je nekompetentný a na túto pozíciu nemá. Presahuje ho,“ povedala pre denník Postoj poslankyňa Za ľudí. Podobnú úvahu vyjadril aj vicepremiér a šéf SaS Richard Sulík, ktorý tvrdí, že Krajčí nie je manažér. Lenže kým Sulík nechcel povedať, koho by na miesto Krajčího videl radšej v kresle ministra, Letanovská dlho nerozmýšľala.

„Bez dlhého premýšľania si myslím, že by to mohol byť štátny tajomník Peter Stachura. Je veľmi rozumný, lepšie chápajúci potreby zdravotníctva ako minister Krajčí, ktorý sa zdravotníctvu už dlho nevenuje a je trochu odtrhnutý od reality. Niekoľkokrát som sa s pánom doktorom Stachurom stretla a môžem povedať, že je to človek na správnom mieste,“ vyjadrila sa lekárka.

Stachura v minulosti pôsobil ako lekár v Nemecku a Rakúsku. Po 16 rokoch sa ale vrátil na Slovensko. Dôvodom bola práve ponuka ministra Krajčího, ktorý ho chcel do svojho tímu. Keďže však pandémia na Slovensku sa akoby vymkla spod kontroly, vyvstáva otázka, či by voči Krajčímu nemala byť vyvodená zodpovednosť. O ministrovej demisii už mala byť reč aj v koalícii, rozhodnúť má ale premiér Igor Matovič.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity