eReport.sk
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Sulík potopil Krajčího: Nemá skúsenosť s manažovaním. Viem, kto ho môže nahradiť!

Pod ministrom zdravotníctva Markom Krajčím sa zrejme trasie stolička. V minulosti sa vicepremiérka a šéfka Za ľudí Veronika Remišová nechcela vyjadriť, či mu dôveruje. Dnes mu zase nepodržal chrbát minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík. Ten si s ním chce pohovoriť, ale priznal, že už má zopár mien, ktoré by dokázali Krajčího na poste ministra vystriedať.

„Normálne vo vláde to funguje tak, že každý si nejak riadi svoj rezort a vládu ako celok riadi premiér. Ale je tam základný predpoklad, že každý ten svoj rezort zvláda. Tu v tomto prípade nemáme to presvedčenie. Ale to budeme riešiť s Marekom Krajčím v neverejných debatách,“ prezradil v diskusnej relácii O päť minút 12 vicepremiér Richard Sulík, ktorý tiež uznal, že niektoré Krajčího vyjadrenia v minulosti vyzneli bezradne. „Má veľmi ťažkú prácu a nie je to človek, ktorý by celý život niečo manažoval, to sú fakty. Tým pádom dochádza k zlyhaniam, ale ja ich nebudem teraz verejne špecifikovať. Mal som s ním pár dní dozadu veľmi otvorený rozhovor a bude to pokračovať. Budem sa pýtať aj konkrétne veci,“ tvrdí Sulík.

Ministrovi hospodárstva sa napríklad nepáči, že sa rezortu nepodarilo doviezť na Slovensko dostatok ivermektínu. „Čo sa budem tváriť, že takto je to v poriadku? Hovorím, ten liek ivermektín tu už dávno mal byť,“ zdôraznil Sulík, ktorý tiež vyčíta Krajčímu, že nerokoval s Európskou úniou, aby nám dodali viac dávok vakcín. „Ja chcem veriť, že minister Krajčí začal intenzívne rokovať. Doteraz tú informáciu nemám,“ prezradil vicepremiér, podľa ktorého sme mali Európsku úniu žiadať o viac vakcín už oveľa skôr.

Hoci nechcel ďalej konkretizovať, čo Krajčímu vyčíta, uznal, že má niekoľko ľudí, ktorí by ho v prípade potreby vedeli v kresle ministra zdravotníctva vystriedať. „Ja vidím náhradu. Viem si predstaviť niekoľko silných mien, ktoré by zvládli takýto rezort,“ dodal Sulík, ktorý nechcel odpovedať, či by s tým súhlasilo aj OĽANO, ktoré má ministerstvo zdravotníctva pod palcom. Podľa posledných vyjadrení Marka Krajčího, sa zatiaľ na odchod nechystá.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.