eReport.sk
Americký prezident Joe Biden Zdroj: REUTERS/Leah Millis/File Photo

Biden nazval Putina „sukiným synom.“ Kremeľ ostro reaguje: Ste hanbou USA!

Kremeľ vo štvrtok označil za hanebné vyjadrenia amerického prezidenta Joea Bidena o ruskom prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ktorého nazval sukin syn. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky stanice Sky News.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Všetko kvôli Ukrajine
  2. Vedúci Zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku Vladimír Šucha
  3. Blížime sa k svetovej vojne?
  4. Fico zatiaľ prezidentke mená ministrov nedoručil

Hollywoodsky kovboj

„Je to hanba pre samotnú krajinu… pre USA,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Dodal, že používanie takýchto výrazov zo strany prezidenta je hanebné.

Kremeľ uviedol, že to bol slabý pokus amerického prezidenta vydávať sa za hollywoodskeho kovboja. Z Bidenovho slovného útoku na Putina sa podľa všetkého vyvíja slovná vojna.

Slušný demokrat

Biden sa takto o Putinovi vyjadril počas krátkeho príhovoru na podujatí v San Franciscu, ktoré sa konalo v rámci jeho predvolebnej kampane, keď hovoril o klimatickej kríze.

„Máme tu šialených sukiných synov ako toho chlapa Putina a iných. Stále sa musíme obávať jadrového konfliktu, no existenčnou hrozbou pre ľudstvo je klimatická kríza,“ povedal Biden. Použil pritom skratku tejto nadávky – SOB (z anglického son of a bitch).

Šéf Bieleho domu túto nadávku použil aj v minulosti. Približne pred dvomi rokmi sa ho novinár televízie Fox News niečo spýtal a Biden túto nadávku zašomral do mikrofónu. Ruského prezidenta, ktorý nariadil inváziu na Ukrajinu, v minulosti označil aj za „mäsiara“ či „vojnového zločinca“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden nazval Putina „sukiným synom.“ Kremeľ ostro reaguje: Ste hanbou USA!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre