eReport.sk
Matovič sa zastáva Karasa
Minister spravodlivosti Viliam Karas. Zdroj: tasr

Ostrá kritika! Karas je v prípade nedohody s LOZ pripravený stiahnuť návrh novely Trestného zákona

Ostrá kritika! Dočasne poverený minister spravodlivosti Viliam Karas je v prípade nedohodnutia sa s Lekárskym odborovým združením (LOZ) ochotný stiahnuť návrh novely Trestného zákona, ktorý má zaviesť trestný čin ohrozenia poskytovania zdravotnej starostlivosti. Pre TASR to uviedli z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti (MS) SR. Aktuálne hľadajú obe strany termín stretnutia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Eduard Heger
  2. Nemocnica v Banskej Bytrici
  3. Karas ponúkol alternatívy za nový trestný čin pre nedostatok zdravotníkov
  4. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Minister informoval Visolajského

Minister už informoval šéfa LOZ Petra Visolajského, že navrhované riešenie považuje za vecne aj právne neakceptovateľné. „Ak na plánovanom stretnutí nedôjde k inej rozumnej dohode, som pripravený tento materiál v záujme ochrany riadneho fungovania nemocníc stiahnuť,“ vyhlásil Karas.

Nový trestný čin

Rezort spravodlivosti navrhuje zaviesť nový trestný čin ohrozenia poskytovania zdravotnej starostlivosti v novele Trestného zákona. Má spočívať v úmyselnom porušení povinnosti zabezpečiť dostatok zdravotníkov. Návrh vychádza z memoranda o zlepšení zdravotníctva medzi vládou SR a LOZ.

Kritizujú ho viacerí

Dočasne poverený premiér Eduard Heger požiadal Karasa, aby sa k návrhu novely tento týždeň stretol so zástupcami LOZ. Realita podľa neho ukázala, že zámer nie je vhodným riešením.

Zámer okrem Hegera skritizovali aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, Karas, niektorí politici, viaceré nemocnice, právnici či Slovenská lekárska komora. Visolajský tvrdí, že zmena by priniesla zvýšenie bezpečnosti pacientov. Nepovedie to podľa neho k zatváraniu nevinných riaditeľov.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ostrá kritika! Karas je v prípade nedohody s LOZ pripravený stiahnuť návrh novely Trestného zákona

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre