eReport.sk
Spolu sme silou!
Zľava Donald Trump, Viktor Orbán a Péter Szíjjartó. Zdroj: fb/orbanviktor

Viktor Orbán vystúpi na stretnutí amerických konzervatívcov v Budapešti

Spolu sme silou! Centrum pre základné práva (Alapjogokért Központ) v máji opäť zorganizuje v Budapešti medzinárodnú konferenciu Conservative Political Action Conference (CPAC). Analytické centrum blízke vládnej strane Fidesz to podľa servera 24.hu oznámilo v utorok na Facebooku, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Erdogan má toho dosť
  2. Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
  3. Bosna a Hercegovina patria do Únie
  4. Demokracia a mier

Spolu sme silou!

Hlavným rečníkom konferencie CPACHungary, ktorej mottom je „Spolu sme silou!“, bude aj tento rok predseda Fideszu a maďarský premiér Viktor Orbán.

Pravicovú politickú konferenciu CPAC každoročne od roku 1974 usporadúva Americká konzervatívna únia (ACU). V takmer polstoročnej histórii sa z nej stalo podujatie, ktoré mobilizuje desaťtisíce konzervatívcov.

Progresívni liberáli

Orbán vlani 19. mája vystúpil s prejavom na budapeštianskej konferencii CPAC, ktorú prvýkrát usporiadali v Európe. „Problémom v Amerike i západnej Európe je dominancia progresívnych liberálov,“ vyhlásil vtedy predseda maďarskej vlády, ktorý liberalizmus Západu prirovnal ku komunistickej diktatúre.

Predseda maďarskej vlády sa potom 1. augusta zúčastnil na letnej konferencii CPAC v texaskom Dallase, kde vystúpil s jedným z otváracích prejavov.

Zdroj: spravodajca TASR Ladislav Vallach


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Viktor Orbán vystúpi na stretnutí amerických konzervatívcov v Budapešti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti