eReport.sk
Orbán bez servítky
Maďarský premiér Viktor Orbán (v strede) má vo veci jasno. Iba americký exprezident Donald Trump (vľavo) môže podľa neho zachrániť západný svet a možno aj celé ľudstvo. Zdroj: fb/orbanviktor

Orbán bez servítky: Ak by bol pri moci Trump, vojna na Ukrajine by nevypukla!

Orbán bez servítky. Ak by bol v Spojených štátoch prezidentom Donald Trump, vojna na Ukrajine by vôbec nevypukla, vyhlásil pre švajčiarsky týždenník Die Weltwoche predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, ktorý dodal, že keby Američania znovuzvolili Trumpa, tak za pár týždňov by zrejme dosiahol mier.

Trump by vojnu neodpustil

Premiér v rozsiahlom rozhovore okrem iného poznamenal, že Maďarsko ťažia v prvom rade vplyvy sankcií Európskej únie voči Rusku. Na Ukrajine žijú aj Maďari, ktorí sú povolávaní do armády, pričom stovky z nich umierajú na fronte.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  2. Blinken vyzval Lavrova
  3. Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
  4. Meloniová apelovala na indického premiéra

Orbán bez servítky

K možnému vývoju vojny Orbán povedal, že nikto ju nemôže vyhrať. olo by veľmi nebezpečné, keby Rusko vyšlo z konfliktu ako porazené.

Súboj „atómových veľmocí“

„Voči Ukrajine stojí atómová veľmoc so 140 miliónmi obyvateľov a celá Severoatlantická aliancia čelí Rusom. Preto je to také nebezpečné. Je tu patová situácia, ktorá sa môže ľahko zmeniť na svetovú vojnu.“ Myslí si maďarský ministerský predseda, podľa ktorého však Západ nedokáže toto riziko rozpoznať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán bez servítky: Ak by bol pri moci Trump, vojna na Ukrajine by nevypukla!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php