eReport.sk
Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli. Zdroj: reprofoto: fb/andrejstancik95

Stančík v Helsinkách: Fínsko je pre nás vzorom v boji proti dezinformáciám!


Stančík v Helsinkách. Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ SR) Andrej Stančík sa vo štvrtok v Helsinkách stretol s fínskou ministerkou pre európske záležitosti Tytti Tuppurainenovou. Témami ich rokovaní boli boj proti dezinformáciám, energetika, právny štát či vojna Ruska proti Ukrajine.

Stančík v Helsinkách

„Kremeľ do nášho priestoru cez dezinformačné kampane vypúšťa nepravdivé a často šokujúce správy s jasnými cieľmi – podkopať jednotu Európskej únie, ospravedlniť agresiu na Ukrajine, oslabiť podporu verejnosti a spochybniť našu pomoc. Preto si veľmi vážim, že máme takého silného spojenca, akým je Fínsko a oceňujem ich ochotu pomôcť nám v boji proti dezinformáciám,“ vyhlásil štátny tajomník.

Doplnil, že Fínsko môže slúžiť ako modelový príklad v boji proti dezinformáciám, zvyšovaní spoločenskej odolnosti a zlepšovaní kritického myslenia. Práve Fínsko sa totiž pravidelne umiestňuje na popredných miestach v rebríčkoch súvisiacich so vzdelávaním či mediálnou gramotnosťou.

„Fínsko je pre nás vzorom v boji proti dezinformáciám“

Stančík sa s ministerkou Tuppurainenovou zhodli, že rešpektovanie právneho štátu je pre EÚ – ako spoločenstvo založené na hodnotách – viac než nevyhnutné. „Právny štát je synonymom kvalitného života všetkých, aj slovenských, občanov Európskej únie a je našou povinnosťou ho chrániť,“ skonštatoval Stančík.

Hybridné hrozby

Štátny tajomník navštívil aj Centrum excelentnosti pre boj proti hybridným hrozbám. Tam diskutoval o možnostiach, ako sa môže Slovenská republika brániť proti hybridným bezpečnostným hrozbám.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Scholz tlmí vášne
  2. Čína opäť prisľúbila nezbrojenie Ruska
  3. Potrebné pre našu slobodu
  4. Putin tlačí na vládu
  5. Sprostredkovateľom mieru by mohla byť Čína
  6. Blinken vyzval Lavrova

„Hybridné pôsobenie na Slovensku má za cieľ našu spoločnosť rozdeliť. V posledných rokoch boli jeho účinky veľmi úspešné,“ uzavrel Stančík. Dodal, že prioritou vlády SR je brániť sa pred tými, ktorí útočia na „naše hodnoty“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík v Helsinkách: Fínsko je pre nás vzorom v boji proti dezinformáciám!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: