eReport.sk
Na ilustračnej snímke policajná hliadka počas kontroly vodičov.
Foto: tasr

Opitý Ukrajinec si po nehode vymýšľal, že nesedel za volantom! Obvinenie až po 9 mesiacoch

Vo februári médiá informovali o nehode Ukrajinca, ktorý opitý v Nitre vrazil do predajne s luxusnými autami. Polícia musela dlhodobo riešiť viaceré výhovorky, ktoré Ukrajinec prezentoval. Aj napriek jeho tvrdeniam, že za volantom v skutočnosti nesedel, padlo 9 mesiacov po nehode obvinenie.

Skončil v nemocnici

O alkohole za volantom vedie v súčasnosti spoločnosť širokú diskusiu. Deje sa tak hlavne v súvislosti s nehodou na Zochovej ulici v Bratislave. Alkohol za volant rozhodne nepatrí, čo si po príchode na Slovensko dozaista musia uvedomiť aj ukrajinskí utečenci.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lúči sa s funkciou?
  2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  3. Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?
  4. Moc a peniaze patria k sebe?
  5. Štát glorifikoval lekárov, zvyšok zdravotníkov hodil cez palubu!

V tomto prípade našťastie nehoda ostala bez následkov v podobe straty ľudských životov. Ukrajinec však v opitosti ohrozil v prvom rade seba a svoju manželku. Po niekoľkonásobnom prevrátení auta skončili obaja v nemocnici.

Nemal zaplatené ani poistenie

“Vami označená osoba bola uznesením OR PZ v Nitre zo dňa 21.11.2022 obvinená za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” informoval hovorca krajskej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček podľa portálu noviny.sk.

Okrem samotnej nehody a prvotného klamstva, ktoré dokázali vyvrátiť kamerové záznamy a znalecké posudky, sa vodič vyhováral aj na zlý technický stav vozidla. Starostlivosť o vozidlo, ktorá je v podstate do určitej miery na Slovensku povinná, bola v tomto prípade pravdepodobne nedostatočná. Na vozidle totižto vodič nemal zaplatenú ani zákonnú poistku. Spôsobené škody sa pri tom vyšplhali až na úroveň 150 tisíc eur a vodičovi polícia ihneď zadržala vodičský preukaz.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opitý Ukrajinec si po nehode vymýšľal, že nesedel za volantom! Obvinenie až po 9 mesiacoch

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti