eReport.sk
českí poľnohospodári s traktormi blokujú pražskú magistrálu v Prahe
Poľnohospodári a farmári mohutne protestujú naprieč Európou. Zdroj: tasr

Opäť nezhoda: Liberál Hlina by vyplatil farmárom priame platby, národniar Michelko ale vidí ich problém v EÚ

Poľnohospodári a farmári naprieč Európou sa búria. Ich mohutné protesty síce na Slovensko nedorazili v takej intenzite, ale aj naši poľnohospodári a farmári ukázali, že sa im nepáči agrárna politika Bruselu. Požiadaviek na Európsku komisiu majú viacero, a tak nečudo, že im došla trpezlivosť. Ako sa k nim postavia naši politici? Hodia to iba na Brusel, alebo konečne nájde koalícia s opozíciou spoločnú reč a postavia sa za ľudí?

Protesty boli proti európskym nariadeniam

Poľnohospodárom by mali okamžite vyplatiť priame platby, myslí si opozičný poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina (SaS). Koaličný poslanec Roman Michelko (SNS) skonštatoval, že štvrtkové protesty neboli namierené voči aktuálnej vláde, ale európskym nariadeniam. Pripúšťa však aj výzvy v rámci Slovenska, ako sú odbúranie byrokracie či spomínané vyplácanie platieb. Uviedli to podľa TASR vo štvrtkovej diskusnej relácii TV JOJ Na Hrane. „Poľnohospodári konečne vyšli do ulíc, lebo nedostali to, čo mali dostať. Ak niečo treba urobiť okamžite, tak treba okamžite vyplatiť priame platby za rok 2023, už by mali prestať s výhovorkami,“ skonštatoval Hlina.

Keď príde nové volebné obdobie Európskej komisie, toto musí ísť niekto riešiť a zásadným spôsobom, lebo je všeobecná nespokojnosť s tým, ako eurobyrokrati riešia poľnohospodársku politiku.

Roman Michelko, poslanec Národnej rady SR za SNS

Michelko poukázal na to, že protesty neboli len na Slovensku a upozornil, že boli aj proti ukrajinskému obiliu či poľnohospodárskej politike Európskej únie. „Keď príde nové volebné obdobie Európskej komisie, toto musí ísť niekto riešiť a zásadným spôsobom, lebo je všeobecná nespokojnosť s tým, ako eurobyrokrati riešia poľnohospodársku politiku,“ povedal Michelko a domáce problémy v Pôdohospodárskej platobnej agentúre pripísal predošlým kabinetom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ývalý poľský premiér Donald Tusk hovorí na pódiu počas demonštrácie na podporu členstva Poľska v EÚ v nedeľu 10. októbra 2021 vo Varšave.
  2. Vedúci Zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku Vladimír Šucha
  3. Blížime sa k svetovej vojne?

Témou diskusie boli aj možné zmeny v RTVS. Michelko uviedol, že sú možné a veľmi pravdepodobné. Ubezpečil, že návrh zákona prejde štandardným legislatívnym procesom. Vidí veľa argumentov, ako verejnoprávne médiá zlyhávajú. K zmenám týkajúcim sa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michelko nemá bližšie informácie. Predpokladá, že vláda zmenila štatút vo vzťahu k poverovaniu námestníka. Hlina kritizoval, že so zámerom neboli oboznámení ani členovia parlamentného výboru na kontrolu SIS. Zástupca koalície oponoval, že nešlo o zákon.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opäť nezhoda: Liberál Hlina by vyplatil farmárom priame platby, národniar Michelko ale vidí ich problém v EÚ

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre