eReport.sk
Jozef Brhel, foto: tasr

Oligarcha Brhel po zadržaní: Je v depresiách a má samovražedné sklony!

Biznismen obvinený v čerstvej kauze Mýtnik putuje do väzby. Tomu predchádzala hospitalizácia v bratislavskej nemocnici na covidovom oddelení. Podľa informácií eReport, ktoré potvrdil aj podnikateľov advokát Ľudovít Štanglovič, je na tom psychicky zle. Neoficiálny mecenáš Smeru dokonca hrozí tým, že si siahne na život.

Podnikateľ Jozef Brhel len pred niekoľkými dňami dorazil zo zahraničia na Slovensko. Jeho meno vystupuje v kauze Mýtnik spájanej s miliónovými štátnymi zákazkami v IT biznise. Brhel krátko po návrate absolvoval výsluch na bratislavskej Národnej kriminálnej agentúre. Následne bol hospitalizovaný v ružinovskej nemocnici na psychiatrii na covidovom oddelení. „Môžem vám povedať, že jeho zdravotný stav je naozaj vážny,“ tvrdí Štanglovič.

Brhelov rozhorčený advokát

„Pri zdravotnom stave, v akom sa nachádza a k tomu aké lieky berie, tak tie mu znižujú imunitu. V takomto stave bol umiestnený na oddelení nemocnice, ktoré je covidové infekčné pracovisko. Mal urobené dva testy, jeden pred a druhý po prílete. Obidva negatívne. My sme to mailom vyšetrovateľke podložili a napriek tomu tam bol umiestnený,“ rozhorčil sa advokát.

Ten prezradil, že bol Brhela v nemocnici navštíviť a na oddelenie mohol vojsť len v ochrannom obleku. „Môj klient bol na izbe len s rúškom na tvári. Na izbe nie je hygienické zariadenie, tak asi musí naň chodiť niekde, kde chodia aj ostatní pacienti,“ domnieva sa Śtanglovič.

Jozef Brhel, foto: tasr

Siahne si na život?

Podľa informácií eReport Brhel trpí ťažkými depresiami a úzkosťou a priznal, že v prípade, ak bude vzatý do väzby siahne si na život. Potvrdil nám to aj samotný advokát.

Po hospitalizácii bol Brhel vzatý do väzby, čo odklepla sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová. Sudkyňa zobrala podnikateľa do väzby z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov a z dôvodu možného úteku. Mal by byť prevezený do trenčianskej väzenskej nemocnice. Brhel je obvinený aj s ďalšími osobami, že pripravil pri kšeftoch s finančnou správou štát o milióny eur. Spolu so šéfom spoločnosti Allexis Michalom Suchobom mali s inštitúciou robiť na pofidérnych obchodoch.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Oligarcha Brhel po zadržaní: Je v depresiách a má samovražedné sklony!

6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre