eReport.sk
Jozef Brhel, ostáva vo väzbe
Jozef Brhel, foto: tasr

Súd rozhodol o Brhelovom osude: Oligarcha ide do väzenia

Meno oligarchu Jozefa Brhela je posledné dni skloňované neustále. Po tom, čo ho v akcii Mýtnik Národná kriminálna agentúra obvinila, vypovedal na polícii a vzali ho do väzby, kde sa zrútil. Dnes súd rozhodol o tom, že bude stíhaný väzobne.

Jozefa Brhela NAKA obvinila ešte minulý týždeň. Nakoľko sa nachádzal v zahraničí, nemohla ho zadržať. Na políciu sa však o pár dní neskôr dostavil sám, kedy ho podrobili niekoľkohodinovému výsluchu. Po ňom ho polícia hneď zadržala. Podľa informácií, sa ešte v ten večer mal v cele predbežného zadržania psychicky zrútiť, a tak ho hospitalizovali na psychiatrii. Portál Topky.sk prišiel s informáciou, že ho z nemocnice eskortovali na súd, kde dnes majú rozhodnúť o jeho väzbe.

Prokurátor ÚŠP v stredu podal návrh na väzobné stíhanie podnikateľa zo všetkých troch dôvodov – a to z obavy, že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu. Zároveň z obavy, že bude pôsobiť na spoluobvinených alebo na svedkov alebo mariť dôkazy (kolúzna väzba), a aj z obavy, že bude pokračovať v trestnej činnosti, že dokoná trestný čin alebo spácha trestný čin, ktorým hrozil (preventívna väzba).

Po niekoľkých hodinách Špecializovaný trestný súd rozhodol, že oligarcha ide do vyšetrovacej väzby. Je obvinený z manipulácie tendrov a hrozí mu 15 rokov väzenia.

Akcia Mýtnik

V rámci akcie Mýtnik NAKA v piatok minulý týždeň zadržala viacero osôb. Medzi nimi bol napríklad aj exšéf Finančnej správy František Imrecze a exšéf IT Finančnej správy Milan Grega. Stíhaní sú za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Okrem spomínaných je obvinený aj Peter Brhel, brat Jozefa Brhela. Všetci sú stíhaní väzobne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd rozhodol o Brhelovom osude: Oligarcha ide do väzenia

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre