eReport.sk
Jozef Brhel, foto: tasr

Obvineného oligarchu Brhela hospitalizovali v nemocnici

Z exotiky na výsluch, z výsluchu do väzenia a z väzenia do nemocnice. Minulý týždeň NAKA zasahovala v akcii Mýtnik, v ktorej zadržala mnoho zvučných mien. Medzi nimi bol aj oligarcha Jozef Brhel.

Len v pondelok sa podnikateľ vrátil z dovolenky na Kanárskych ostrovov a hneď na to si to zamieril na policajné prezídium, kde ho podrobili niekoľkohodinovému výsluchu. V kauze Mýtnik je obvinený z korupcie spolu s exšéfom Finančnej správy Františkom Imreczem, či s Michalom Suchobom, ktorý si ešte stále užíva slnečné lúče v arabských krajinách. Okrem nich sú však kauze obvinené aj ďalšie osoby.

Podľa informácií, ktoré priniesla pluska.sk, Jozefa Brhela mali ešte včera hospitalizovať v ružinovskej nemocnici. Denníku to potvrdil jeho právnik Ľudovít Štanglovič. Dôvodom bol jeho zlý zdravotný stav, o ktorom podľa jeho obhajcu vedeli aj orgány činné v trestnom konaní od začiatku. Podľa ďalších informácií biznismen skončil v Ružinove na psychiatrii. Portál topky.sk tvrdí, že za hospitalizáciu mohli stavy úzkosti, ktorými podnikateľ trpel.

Jozef Brhel poprel spáchanie skutkov, z ktorých je obvinený. „Čo sa týka dôkaznej situácie, sme toho názoru, že vznesené obvinenie bolo minimálne predčasné, respektíve nedôvodné,“ zdôraznil Štanglovič. Podľa vyhlásenia, ktoré podnikateľ poslal do médií ešte minulý týždeň, je pripravený svoju nevinu dokázať, no zároveň sa vzdal výkonných pozícií v spoločnosti patriacich do podnikateľskej skupiny ZMJ SICAV.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obvineného oligarchu Brhela hospitalizovali v nemocnici

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre