tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
Foto: tasr

OĽANO vyzýva SaS: Prestaňte blokovať pomoc ľuďom s mafiou a extrémistami!

SaS by mala zísť z kratšej cesty a prestať blokovať Národnú radu (NR) SR spolu s „mafiou a extrémistami“. Vyzval ju na to predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš na piatkovej tlačovej konferencii. Pýta, sa či je toto tá sľubová konštruktívna opozícia, keď blokuje prijatie návrhov na pomoc ľuďom a firmám v čase krízy.

Reagoval tak na blokovanie parlamentu pri hlasovaní, v ktorom malo plénum NR SR rozhodnúť o novele štátneho rozpočtu na tento rok. „Mrzí nás, že SaS je schopná si niekoľko dní v parlamente vybavovať osobné účty, na druhej strane odmieta spolupracovať na dôležitých zákonoch,“ podotkol Šipoš.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Politička Anna Belousovová na oslavách prijatia Deklarácie o zvrchovanosti v Starej Bystrici.
 2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
 3. Na snímke v popredí Boris Kollár, predseda Sme rodina.
 4. minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina)
 5. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
 6. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
 7. Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík.
 8. Poslanec parlamentu Tomáš Taraba (nezaradený).
 9. Milan Krajniak (Sme rodina).
 10. Milan Krajniak
 11. Ľuboš Blaha(SMER-SD) v relácii Rasťa Ekkerta Bez cenzúry
 12. Robert Fico pri rečníckom pulte počas tlačovky.

Pýta sa, čo je zodpovedné na braní si firiem a ľudí za rukojemníkov. „Ak sa chce SaS mstiť hnutiu OĽANO a vláde Eduarda Hegera (OĽANO), v skutočnosti len ubližuje ľuďom,“ dodal. Vyzval preto liberálov, aby v parlamente prestali kolaborovať s mafiou a extrémistami. „Dajte nabok osobnú zášť a chuť po pomste a vráťte sa do práce,“ vyzval ich.

Predpokladá, že v pondelok (10. 10.) budú na koaličnej rade s partnermi hovoriť o ďalších krokoch pri novele štátneho rozpočtu. Odmieta, že by schválením návrhu dávali bianko šek ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO), hovorí o pomoci ľuďom. Šipoš deklaroval pripravenosť hnutia rokovať a hľadať kompromisy.

Verí, že v utorok (11. 10.) prestane opozícia blokovať parlament a budú môcť návrh prijať. Šipoš poukázal na vyjadrenia ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) a návrh, ktorým deklaroval využitie zvýšených financií v rozpočte na pomoc napríklad aj firmám či ohrozeným skupinám.

V súvislosti s mimoriadnou schôdzou iniciovanou Smerom-SD k orgánom činným v trestnom konaní uviedol, že ide o opozičnú hru na zakrytie káuz bývalých vlád. Mrzí ho, že Sme rodina podporilo otvorenie schôdze a jej program. Verí, že za samotné uznesenie z dielne Smeru-SD hnutie nezahlasuje. Ak by k tomu však došlo, budú to podľa slov Šipoša rešpektovať.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO vyzýva SaS: Prestaňte blokovať pomoc ľuďom s mafiou a extrémistami!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku