eReport.sk
Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
Foto: tasr

OĽANO vyzýva SaS: Prestaňte blokovať pomoc ľuďom s mafiou a extrémistami!


SaS by mala zísť z kratšej cesty a prestať blokovať Národnú radu (NR) SR spolu s „mafiou a extrémistami“. Vyzval ju na to predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš na piatkovej tlačovej konferencii. Pýta, sa či je toto tá sľubová konštruktívna opozícia, keď blokuje prijatie návrhov na pomoc ľuďom a firmám v čase krízy.

Reagoval tak na blokovanie parlamentu pri hlasovaní, v ktorom malo plénum NR SR rozhodnúť o novele štátneho rozpočtu na tento rok. „Mrzí nás, že SaS je schopná si niekoľko dní v parlamente vybavovať osobné účty, na druhej strane odmieta spolupracovať na dôležitých zákonoch,“ podotkol Šipoš.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Politička Anna Belousovová na oslavách prijatia Deklarácie o zvrchovanosti v Starej Bystrici.
 2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
 3. Na snímke v popredí Boris Kollár, predseda Sme rodina.
 4. Milan Krajniak
 5. Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie
 6. Ešte sa opravujú
 7. Richard Sulík
 8. Amaterizmu odzvonilo!
 9. Krajniak to vidí jasne
 10. Milan Krajniak
 11. Matovič trpí spasiteľským komplexom
 12. Robert Fico pri rečníckom pulte počas tlačovky.

Pýta sa, čo je zodpovedné na braní si firiem a ľudí za rukojemníkov. „Ak sa chce SaS mstiť hnutiu OĽANO a vláde Eduarda Hegera (OĽANO), v skutočnosti len ubližuje ľuďom,“ dodal. Vyzval preto liberálov, aby v parlamente prestali kolaborovať s mafiou a extrémistami. „Dajte nabok osobnú zášť a chuť po pomste a vráťte sa do práce,“ vyzval ich.

Predpokladá, že v pondelok (10. 10.) budú na koaličnej rade s partnermi hovoriť o ďalších krokoch pri novele štátneho rozpočtu. Odmieta, že by schválením návrhu dávali bianko šek ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO), hovorí o pomoci ľuďom. Šipoš deklaroval pripravenosť hnutia rokovať a hľadať kompromisy.

Verí, že v utorok (11. 10.) prestane opozícia blokovať parlament a budú môcť návrh prijať. Šipoš poukázal na vyjadrenia ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) a návrh, ktorým deklaroval využitie zvýšených financií v rozpočte na pomoc napríklad aj firmám či ohrozeným skupinám.

V súvislosti s mimoriadnou schôdzou iniciovanou Smerom-SD k orgánom činným v trestnom konaní uviedol, že ide o opozičnú hru na zakrytie káuz bývalých vlád. Mrzí ho, že Sme rodina podporilo otvorenie schôdze a jej program. Verí, že za samotné uznesenie z dielne Smeru-SD hnutie nezahlasuje. Ak by k tomu však došlo, budú to podľa slov Šipoša rešpektovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO vyzýva SaS: Prestaňte blokovať pomoc ľuďom s mafiou a extrémistami!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: