eReport.sk
Lekári otvorili pandorinu skrinku
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

Heger sa rozčuľuje nad zablokovaným parlamentom: Pripadá mi to ako obsesia zo strany opozície!

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) označil za politickú obštrukciu to, že plénum Národnej rady (NR) SR nebolo v piatok uznášaniaschopné pri hlasovaní o posunutí novely zákona o štátnom rozpočte do druhého čítania. Vyhlásil to na tlačovej konferencii po neformálnom samite lídrov krajín Európskej únie v Prahe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovič sa nenechá zastrašiť!
  2. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  3. Matovič trpí spasiteľským komplexom
  4. Premiér SR Eduard Heger hovorí s novinármi počas jeho príchodu na Pražský hrad.

„Pripadá mi to ako obsesia zo strany opozície,“ podotkol s tým, že novela štátneho rozpočtu je veľmi jednoduchá a nepodporiť ju v prvom čítaní považuje za nezmysel. Zdá sa mu zbytočné, aby si poslanci takýmto spôsobom vytĺkali politický kapitál. Priblížil, že účelom novely je odomknúť nadpríjmy štátneho rozpočtu spôsobené infláciou a ziskami firiem. „Peniaze, ktoré sú v rozpočte z týchto nadpríjmov, zákon vyslovene zakazuje použiť na výdavky v danom roku,“ zdôraznil.

Novela zákona o štátnom rozpočte zvyšuje výdavky aj príjmy rozpočtu o približne 1,5 miliardy eur, pričom výška plánovaného deficitu sa nemení.

Koalícia podľa neho komunikovala, že súčasťou pozmeňujúceho návrhu v druhom čítaní by boli konkrétne formy použitia finančných prostriedkov. Heger priblížil, že sa cez víkend poradia, ako budú postupovať ďalej.

Plénum parlamentu nebolo v piatok uznášaniaschopné pri hlasovaní o posunutí novely zákona o štátnom rozpočte do druhého čítania. Schôdza bude pokračovať v utorok (11. 10.). Líder SaS Richard Sulík požaduje stiahnutie návrhu. Novela zákona o štátnom rozpočte zvyšuje výdavky aj príjmy rozpočtu o približne 1,5 miliardy eur, pričom výška plánovaného deficitu sa nemení.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger sa rozčuľuje nad zablokovaným parlamentom: Pripadá mi to ako obsesia zo strany opozície!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti