eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Zdroj: tasr

Okupanti, ak chcete prežiť, utečte! Odkazuje Zelenskyj ruským vojakom


Ukrajina si berie čo jej patrí a jej armáda zatlačí ruské sily k hraniciam, ktorých línia sa nezmenila. Vo svojom pravidelnom príhovore zverejnenom v pondelok večer na stránke president.gov.ua to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Konkrétne hovoril o opätovnom oslobodení Charkovskej, Luhanskej, Doneckej, Záporožskej a Chersonskej oblasti, polostrova Krym a pobrežia Čierneho a Azovského mora od Hadieho ostrova po Kerčský prieliv.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boje na Ukrajine neutíchajú
  2. Areál jadrovej elektrárne na Ukrajine.
  3. Podarí sa Ukrajine ubrániť Bachmut?
  4. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) počas spomienkového podujatia k 77. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny v Európe v Múzeu SNP v Banskej Bystrici 7. mája 2022.
  5. nukleárny výbuch, jadrová zbraň, hríb
  6. Na Ukrajine prebiehajú boje
  7. Podarí sa Ukrajine ubrániť Bachmut?
  8. Krv v očiach, krv v slovách

„Chce niekto vedieť, aké sú naše plány? Podrobnosti vám  žiadny skutočne zodpovedný človek nepovie. Pretože toto je vojna,“ uviedol Zelenskyj.

„No okupanti by mali vedieť: zatlačíme ich k hraniciam. K našim hraniciam, ktorých línia sa nezmenila. Okupanti to dobre vedia. Ak chcú prežiť, je čas, aby ruská armáda utiekla. Choďte domov,“ pokračoval.

Ruským vojakom, ktorí sa boja vrátiť domov, odporučil, aby sa vzdali a Kyjev im zaručí dodržanie všetkých noriem Ženevských konvencií. „Ak ma neposlúchnu, narazia na našich obrancov, ktorí sa nezastavia, kým neoslobodia všetko, čo patrí Ukrajine,“ povedal Zelenskyj.

Ukrajinská armáda spustila podľa ukrajinských médií protiútok v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny, pričom jej vojaci sa údajne prebili cez prvú líniu ruskej obrany v Chersone.

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že ukrajinské útoky v Chersonskej a Mykolajivskej oblasti zmarila a spôsobila ukrajinským silám „ťažké straty“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Okupanti, ak chcete prežiť, utečte! Odkazuje Zelenskyj ruským vojakom

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: