eReport.sk
ministerstva spravodlivosti SR za Smer-SD Moniku Jankovskú privádzajú na Špecializovaný trestný súd.
Monika J. počas policajnej eskorty. Archívne foto: tasr

Okresný súd Žilina odročil súd s Monikou J. v kauze súvisiacej s barom Fatima

Na Okresnom súde (OS) Žilina sa vo štvrtok nezačalo hlavné pojednávanie v kauze súvisiacej s trenčianskym barom Fatima. Sudkyňa ho odročila na 2. novembra. Dôvodom bola neprítomnosť obžalovaného Petra V. zo zdravotných dôvodov a zmena jeho obhajcu.

Obžalobe, podanej pre zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti, čelí okrem iných bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. Na štvrtkové pojednávanie neprišla, ale súhlasila s pojednávaním v jej neprítomnosti. Obžalobe čelí aj bývalý šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róbert K., ktorý sa na pojednávaní zúčastnil.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Predsedníčka francúzskeho krajne pravicového Národného združenia (RN) Marine Le Penová
  2. voľby prieskum

V decembri bude hlavné pojednávanie

Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Ondreja Repu súd vyhodnotil, že ospravedlnenie Petra V. nebolo dôvodné ani včasné. „Za toto ospravedlnenie dostal poriadkovú pokutu 800 eur. A pokiaľ ide o dôvody nevykonania pojednávania, chýbal jeho novozvolený obhajca. Predchádzajúcich obhajcov zmenil a oznámil to súdu v stredu večer,“ povedal.

Prípad sa v minulosti pojednával na Okresnom súde Trnava. Ústavný súd SR však v závere marca zrušil uznesenie Najvyššieho súdu SR, ktorý v septembri 2021 presunul kauzu Fatima zo súdu v Trenčíne do Trnavy. Najvyšší súd napokon prípad pridelil OS Žilina. Hlavné pojednávanie sa uskutoční aj 7. decembra.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Okresný súd Žilina odročil súd s Monikou J. v kauze súvisiacej s barom Fatima

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie