eReport.sk
Demonštranti počas protestu v Berlíne. Foto: tasr/ap

Odmietajú aj rúška. V Berlíne protestovali proti vládnej „kampani strachu“

Tisíce ľudí sa v sobotu zúčastnili na tichom pochode v Berlíne, aby vyjadrili nesúhlas s údajnou vládou podporovanou „kampaňou strachu“ spojenou s koronavírusom SARS-CoV-2, ktorá porušuje práva jednotlivcov. Informovala o tom agentúra DPA.

Zhromaždenie malo názov „Tichý pochod proti rasizmu a za naše ľudské práva“. Podľa organizátorov sa naň prihlásilo 20.000 ľudí. Účastníci mali zakryté tváre a počas pochodu dodržiavali medzi sebou rozstupy, ktoré vyplývajú z opatrení zdravotníckych úradov.

Nesúhlasia s politizáciou koronavírusu

Účastníci boli vyzvaní, aby nevykrikovali politické heslá a neniesli transparenty. „Sme zmes rozličných ľudí, ktorí – bez ohľadu na náš politický postoj, etnickú príslušnosť či výšku príjmov – nesúhlasia s politizáciou koronavírusu a z toho vyplývajúcim obmedzovaním našich ľudských práv,“ uviedli organizátori vo vyhlásení.

Mnohí Nemci nesúhlasia s pandemickými opatreniami – ako napríklad povinné nosenie rúšok – a dožadujú sa osobnej slobody. Ďalší podľa DPA odmietajú akúkoľvek vakcínu proti koronavírusu, hoci doteraz ešte nie je žiadna k dispozícii.

Demonštrácia bola povolená

Úrady v Berlíne demonštrácie povolili, pripomína DPA. Počet účastníkov je však obmedzený, musia mať na tvárach rúška a dodržiavať rozstupy.

V auguste sa v Berlíne konala demonštrácia s účasťou desaťtisícov ľudí. Medzi účastníkmi vtedy boli i príslušníci krajne pravicových skupín.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odmietajú aj rúška. V Berlíne protestovali proti vládnej „kampani strachu“

Najnovšie