eReport.sk
LGBTI, homofóbia, dúha, transparent
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Odborníci a aktivisti vyzývajú parlament: Apelujú na kroky k podpore LGBTI+ menšiny na Slovensku

Po vražde dvoch mladých ľudí z nenávisti voči LGBTI+ menšine treba prijať okamžité kroky na lepšiu ochranu tejto komunity na Slovensku. Vyzývajú na to odborníci a aktivisti v oblasti menšinových práv, ktorí svoje požiadavky vláde a parlamentu sformulovali do verejnej výzvy. Iniciátorom dokumentu je Inštitút Mateja Bela. Vraždu odsúdili vo vyhlásení aj predstavitelia národnostných, etnických, jazykových a náboženských menšín.

Výzývajú parlament

Parlament má podľa autorov výzvy stiahnuť predložený návrh legislatívy z dielne nezaradených poslancov Štefana a Filipa Kuffu, „ktorí prevzali nápad od Viktora Orbána na zneužitie pojmu ochrany detí na pokus o okresanie práv LGBTI+ menšiny“. Poslanci by mali podľa aktivistov bez ďalšieho meškania obsadiť pozíciu verejného ochrancu práv, „keďže práve on môže výrazne prispieť k lepšej ochrane pred diskrimináciou“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na videosnímke mladík, ktorý si hovorí Lukas, nešetril počas verejného vyhlásenia v centre Bratislavy vulgarizmami.
  2. Juraj Zábojník, bezpečnostný analytik
  3. NAKA opäť zlyhala?
  4. Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
  5. Richard Raši, Hlas-SD, poslanec NR SR
  6. Možno by to chcelo lepší právny tým?
  7. Klimatickí aktivisti vyvádzali!
  8. Orbán

Vláda SR aj parlament majú prijať kroky na zrovnoprávnenie menšín na Slovensku s dôrazom na LGBTI+ komunitu vrátane zavedenia inštitútu partnerského spolužitia pre všetky osoby. Dokument zároveň vyzýva politické elity, aby sa vyhýbali ďalšej polarizácii verejnosti prostredníctvom netolerantnej rétoriky voči menšinám

Silné vyhlásenia v hodinách po vražde sú dôležité, ale sami o sebe nestačia. Signatármi výzvy sú ľudia, ktorí aj doteraz varovali verejnosť, čo môže spôsobiť podnecovanie napätia medzi občanmi,“ povedal v stanovisku prezident Inštitútu Mateja Bela Ábel Ravasz.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odborníci a aktivisti vyzývajú parlament: Apelujú na kroky k podpore LGBTI+ menšiny na Slovensku

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre