Ochranca zákona Igor. A „otec očisty.“ A Bojovník proti mafii.“ Či taký človek, ktorý sa tu tak trochu omylom stal aj premiérom, nemusí rešpektovať právoplatné rozhodnutie súdu, na to sa pýta aj známy advokát Martin Ribár. Ktorý si vďaka „očiste,“ tak ako mnohí, „vyskúšal“ pobyt v nezákonnej väzbe. Igor Matovič, ktorý „nás mafii nepredá,“ a bude robiť „všetko preto, aby sme aj po voľbách boli právnym štátom,“ si ten právny štát zjavne predstavuje tak, že spravíme pár pexies, aby „oni“ vedeli, kto má skončiť vo väzení a tak, že on zákon rešpektovať nemusí.
Mohlo by vás zaujímať
Na začiatok
Je potrebné povedať, že advokát Ribár na profile OZ Za právny štát na sociálnej sieti uviedol, že keďže je tesne pred predčasnými parlamentnými voľbami, nebude „istého politika, ktorý sa rozhodol nerešpektovať zákon, menovať.“
Aby nedošlo k obvineniu, že jeho občianske združenie je súčasťou predvolebného boja. Preto jeho citácie preberám už ako anonymizované.
„Pred pár dňami rozhodol nestranný a nezávislý súd o tom, že istý politik sa musí zdržať zverejňovania a šírenia nepravdivých, urážlivých a hanlivých výrokov o jednej mediálne známej osobe z podnikateľského prostredia,“ začal Ribár.
Som, kto som, kto je viac
Advokát pokračoval vo svojom vyhlásení verejným vyjadrením tohto politika:
„Zariadim sa podľa toho, čo mi bude doručené. Vyhodnotím. Ak to rozhodnutie súdu bude v súlade s verejným záujmom, budem ho rešpektovať. Keď nebude, nebudem ho rešpektovať.“
Pri tomto, sa musí zastaviť rozum nielen Ribárovi. Ale každému človeku, ktorý ešte nezabudol kriticky uvažovať, logicky myslieť a hlavne sa nenachádza v právnom bezvedomí. A ctí si princípy právneho štátu, i demokracie.
„Takže, tento politik verejne povedal, že ak sa mu to nebude hodiť v jeho politickom zápase o voliča, nebude rešpektovať rozhodnutie súdu,“ skonštatoval advokát. A dodal: „Tento konkrétny politik opakovane a opakovane hovoril o tom, že musia konať nestranné a nezávislé súdy. A ich rozhodnutia musia byť rešpektované.“
Ochranca zákona Igor
Na záver, pár slov k tomu, čo to má vlastne byť ten verejný záujem. Lebo napríklad pán prezident Štefan Hamran, sa naň odvolával, keď jeho chlapci „tak trošku porušili zákon.“ A zhabali v rámci vyšetrovania aj dokumenty, s ktorými zo zákona, nemajú oprávnenie nakladať.
Hamran to vtedy obhajoval taktiež „verejným záujmom.“ Nuž, nebolo by vo verejnom záujme to, aby polícia dodržiavala zákony, viedla svoje vyšetrovania tak, ako zo zákona má, a zákony (aj právoplatné rozhodnutia súdov) dodržiavali aj naši politici?
Alebo je rozdiel medzi verejným záujmom menovaných a verejným záujmom ľudí, žijúcich v tejto krajine?
Zdroj: FB OZ Za právny štát
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Advokát Ribár: Je v poriadku, ak politik nabáda občanov k tomu, aby nerešpektovali rozhodnutia súdov?