eReport.sk
Rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská
Rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská . Foto: ereport

Obvinili pedagóga, ktorý postrelil študentku policajnej akadémie

Polícia obvinila pedagóga Vladimira Š., ktorý mal postreliť študentku Akadémie Policajného zboru (APZ) v Bratislave. Stíhať ho budú na slobode. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Obvinenie vzniesli v stredu 15. marca pre trestný čin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. „Keďže vo veci aj naďalej pokračuje vyšetrovanie, bližšie informácie poskytneme, keď to situácia umožní,“ dodal hovorca.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kurilovská by mala vraj vyvodiť zodpovednosť za postrelenie študentky.
  2. Podvodník s nehnuteľnosťami v Poprade padol do rúk polície
  3. Mikulcov nákup smrdí korupciou
  4. Vitajte v právnom štáte

Rektorka na koberčeku

Študentku prvého ročníka policajnej akadémie postrelil 1. marca počas streleckého krúžku inštruktor. K udalosti došlo v Bratislave v priestoroch streleckého polygónu.

Prípadom sa zaoberal aj Výbor Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť na mimoriadnom zasadnutí v utorok 14. marca. Na výbor pozvali dočasne povereného ministra vnútra Romana Mikulca, ako aj rektorku akadémie Luciu Kurilovsku.

Mikulec, ako aj predseda výboru Juraj Krúpa žiadali od Kurilovskej odstúpenie a vyvodenie zodpovednosti.

Zlyhal vraj jednotlivec

Rektorka však odstúpenie považuje za zbabelé a tvrdí, že zlyhal jednotlivec. Neplánuje vyvodiť zodpovednosť ani voči vedúcemu katedry, pretože od svojho nástupu robí všetky kroky, aby sa „iným spôsobom nastavilo fungovanie katedry“.

K medializovaným informáciám o členstve inštruktora v ruskej vojenskej organizácii uviedla Kurilovská na výbore, že ho prijali na akadémiu na miesto civilného zamestnanca na základe výberového konania. Splnil podľa nej všetky požiadavky. V čase prijatia mal už štátne občianstvo aj zbrojný preukaz zo Slovenska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obvinili pedagóga, ktorý postrelil študentku policajnej akadémie

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti