eReport.sk
Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič. Foto: tasr

Šipoš má o Ficovi jasno aj bez súdu! O Herákovi a Borguľovi však veľmi hovoriť nechce

Predseda poslaneckého klubu strany ministra financií Igora Matoviča OĽANO Michal Šipoš v parlamente podporí vydanie opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD) do kolúznej väzby. Menej jednoznačné vyjadrenia však idú z jeho strany pri otázkach o bývalom poslancovi OĽANO Jánovi Herákovi, ktorý bol obvinený zo sexuálneho zneužívania a v kolúznej väzbe pri tom nestrávil ani jeden deň.

„Ľudia, ktorí robia politiku dlhšie, si pamätajú, ako Robert Fico vyťahoval dokumenty, ktoré nemal ako získať. Ako hovoril o trinástych komnatách Igora Matoviča, ako pred voľbami cielene útočil na politických oponentov. Či to bol Kiska, alebo dokonca aj Boris Kollár. To, čo polícia podľa zverejnených informácií na Roberta Fica má, mi pripadá ako pravdivé,“ povedal v rozhovore pre Denník N Šipoš.

O konkrétnostiach hovoriť nechce

Aj v Šipošovom prípade je však vidieť, že sa vládnym poslancom o prípadnej Ficovej väzbe síce hovorí ľahko, no s menšou smelosťou už hovoria o konkrétnych aspektoch jeho obvinenia. Fica dnešná vládna garnitúra často a rada spája s kradnutím, poprípade s vraždou novinára Jána Kuciaka. S ani jednou z týchto vecí však obvinenie nesúvisí.

„Postupne vychádzajú najavo veci, o ktorých roky hovoril Igor Matovič, i keď si vtedy ľudia ťukali na čelo a mysleli si, že to nemôže byť až také zlé. Ukazuje sa, že mal pravdu,“ reaguje nekonkrétne Šipoš na otázky ohľadom nesúvisu obvinenia s kauzami, ktoré Smeru pripisovala jeho strana OĽANO. „Nechcem sa vyjadrovať k tomu, aké dôkazy má polícia na Roberta Fica, aké skutky sa im podarilo preukázať,“ dodal.

Porovnávanie s Herákom odmieta

Šipošovi pri tom nie je veľmi do reči ani o prípade obvinenia exposlanca za OĽANO Heráka. Tieto situácie vyslovene nechce porovnávať a to aj napriek tomu, že aj v Herákovom prípade išlo o obvinenie poslanca NR SR, no na rozdiel od Fica sa o jeho kolúznej väzbe v parlamente nehlasovalo a nebol do nej umiestnený ani po odchode z parlamentu. „Myslím si, že je to úplne iná situácia,“ vyjadril sa Matovičov šéf poslaneckého klubu.

Fakt, že Herák pracoval pre stranu OĽANO aj po odchode z parlamentu a to aj napriek pretrvávajúcim obvineniam zo sexuálneho obťažovania, Šipoš dokonca do značnej miery obhajuje. „My sme sa ho, samozrejme, pýtali na to, ako to bolo, on všetko popieral, no nakoniec sa sám rozhodol, že nechce škodiť hnutiu. Vystúpil z klubu, vzdal sa mandátu a spolupráca, ktorá s ním bola, súvisela s legislatívnymi návrhmi, ktoré mal rozpracované. Potom sa skončila,“ konštatuje Šipoš. Strana OĽANO pri tom prepustila Heráka až po tom, čo sa pokračovanie jeho pôsobenia v straníckych štruktúrach mediálne prevalilo.

Nevie vysvetliť, prečo Hamran vedel o Borguľovi

Jednou zo zaujímavostí posledných dní je aj to, že policajný prezident Štefan Hamran hovoril o obvinení vysoko postaveného politika pred tým, ako sa obvinenie poslanca Sme rodina Martina Borguľu stalo realitou. Borguľa dokonca ešte deň po mediálizácii informácií o obvinení nemal toto obvinenie v ruke. „Viem, že to povedal v čase, keď už poštou odišlo uznesenie o vznesení obvinenia, no ja by som to dopredu nekomunikoval. Považujem to za zbytočné,“ snaží sa Šipoš vysvetľovať Hamranove kroky.

Neposlušní poslanci

Celé dianie ohľadom týchto obvinení sa zjavne nepozdáva poslaneckému klubu Sme rodina a dokonca aj niektorým poslancom OĽANO, z ktorých najhlasnejšie rozprávajú Romana Tabák a Gy örgy Gyimesi. „Pevne verím, že sa rozhodnú správne a že budú hlasovať v zhode s tým, s čím išlo naše hnutie do volieb: teda že nebudeme vytvárať či podporovať systém našich ľudí,“ uzavrel k potenciálne neposlušným poslancom Šipoš.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šipoš má o Ficovi jasno aj bez súdu! O Herákovi a Borguľovi však veľmi hovoriť nechce

Odoberať
Upozorniť na
guest
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti