eReport.sk
Andrej Stančík (vľavo) a Kristián Čekovský vyrobili v talianskom mestečku Corleone poriadny medzinárodný škandál. Zdroj: screenshot video FB / Andrej Stančík

VIDEO Obrovský medzinárodný škandál „demokratov“ Čekovského a Stančíka na Sicílii

Na Slovensku sa zvykne hovoriť, že dvakrát vyslovený vtip už nie je vtipom. A ak si členovia strany Demokrati Andrej Stančík a Kristián Čekovský mysleli, že zaujmú a pobavia Slovensko a svet rovnako ako pred predchádzajúcimi parlamentnými voľbami ich bývalý šéf Igor Matovič, strašne sa zmýlili. Ich návšteva na Sicílii sa totiž zmenila na jeden obrovský medzinárodný škandál!

Ak neuposlúchnu výzvu, príde…

Igor Matovič a jeho OĽaNO, ale aj politici strany Demokrati majú plné ústa mafie, pričom mafiánmi nazývajú najmä politikov zo Smeru-SSD a Hlasu-SD. A aby svojím slovám dali patričnú vážnosť, dvaja „demokrati“, Kristián Čekovský a Andrej Stančík sa vybrali priamo do srdca talianskej mafie, na Sicíliu, kde nahrali dve videá.

V mestečku Corleone chceli poukázať na to, že Fico a spol. dopadnú rovnako ako sicílski mafiáni, lenže v tomto prípade poriadne prestrelili. Obyvatelia tohto asi 11-tisícového mestečka sa chcú definitívne zbaviť spojenia „mafiánske“, a tak ich návšteva dvojice našich „demokratov“ poriadne napálila. Na Sicílii je z toho doslova medzinárodný škandál, ktorý robí Slovensku iba hanbu! Predstavitelia Corleone žiadajú od Stančíka a Čekovského aby svoje videá zo svojich profilov okamžite stiahli. V prípade, že túto ich výzvu neprijmú, sú odhodlaní na nich podať aj trestné oznámenie. Celým škandálom sa zaoberá aj miestne talianske periodikum ilatyflash.it, ktoré to, čo dvaja naši „demokrati“ urobili, ostro odsúdilo.

Andrej Stančík sa v jednom zo svojich statusov chváli, že spolu s Kristiánom Čekovským priniesli zo Sicílie priniesli prvú časť príbehu boja proti tej najtvrdšej mafii. „Ukázali sme, ako veľa má toho spoločného s dianím na Slovensku. Video má na sociálnych sieťach desaťtisíce zhliadnutí. Tento zaujímavý a kreatívny počin si najprv všimli aj v Pluske, no dlho sa tam neohrial. Po hodine ho zmazali. Vraj nespĺňal redakčné štandardy,“ napísal v krátkom statuse Stančík a dodal: „Do schránok po celom Slovensku pristávajú milióny výtlačkov novín Plus1deň špeciál (a to úplne zadarmo), v ktorých propagujú Fica a Pellegriniho. Ak je toto ten štandard, tak naša práca ich veru nespĺňala. Robíme presný opak a pre niektorých je pravda nebezpečná – hlavne pre tých, ktorí sú nepriateľmi očisty. My sa ale nevzdávame. Čoskoro príde 2. časť s názvom Kajúcnik, ktorá bude rozhodne zaujímavá.“

Vydávajú sa za bojovníkov proti mafii

Dvaja slovenskí poslanci, o ktorých sa veľa hovorí, prišli na Sicíliu, aby pošpinili našich hrdinov Zneužívajú protimafiánskych hrdinov Falconeho a Borsellina. Tvrdia, že bojujú proti mafii – mafiou hraný antimafia bojovníci, pre ktorých už zomrelo veľa Sicílčanov. Samozrejme je to reakcia na to, čo reportéri Pavol Pribela a Michaela Povalová v auguste tiež na Sicílii odsúdili ich údajné tajné dohody s mafiou a Ndranghetou,“ píše sa v úvode článku s tým, že to boli práve slovenskí novinári Pavol Pribela a Michaela Povalová, ktorý ich, vedomí si vzťahov medzi mafiou, ndranghetou a mužmi z rakúskych a slovenských inštitúcií a politikov, upozornili na tieto videá. „Škandál! Dvaja poslanci bývalej vládnucej strany OľaNO, ktorí pomohli zvrhnúť vládu, sa dva týždne pred voľbami fotia v Corleone a šíria „senzačné správy“, aby zakryli skutočné pozadie svojej strany DEMOKRATI. Vo viacerých príspevkoch na Facebooku, sa doslova vydávajú sa doslova za bojovníkov proti mafii,“ konštatuje talianske periodikum.

Periodikum ilatyflash.it  tiež píše, že sa nedá nezdôrazniť, že skutoční bojovníci, Pavol a Michaela, boli začiatkom augusta 2023 na Sicílii a tiež v meste Racalmuto. „Spolu s mnohými odvážlivcami z celej Európy sa tím ANTIMAFIA Austria – Pavol Pribela a Michaela Povalová snažia bojovať v namáhavom boji  proti Euromafii, ktorá naverbovala mnoho ľudí patriacich k niektorým slovenským politickým stranám. Spojenie demokratov s liberálnym vedením a podporou LGBTI ľudí je jasným dôkazom toho, čo táto narýchlo vytvorená strana bez minulosti znamená. Séria videí, ktoré zverejnila strana DEMOKRATI SLOVENSKA, úplne dehonestuje našu prácu a zároveň šíri mnoho klamstiev. Hovorí sa napríklad o potrebe takzvaných mafiánskych svedkov, a tí sú veľmi potrební. Doslova bez nich by nebolo možné nič a Falcone a Borsellino by nič nevyšetrili,“ vysvetľuje ilatyflash.it.

Slovensko je mafiánskym majetkom

Títo hrdinovia, podľa periodika, dokázali na základe finančných tokov odhaliť Cosa Nostru, a toho sa aj dnes obávajú politici po celom svete. „Svedkovia spravodlivosti ako Giovanni Brusca začali spolupracovať ani nie tak preto, že by chceli dostať mafiu na kolená, ale preto, že tento kajúcnik pôvodom zo San Giuseppe Iato, v meste hraničiacom s Corleonem sa strašne bál, že ho Totò Riina, ktorý bol bezohľadný a násilný psychopat, vezme von, ako to urobil s ostatnými členmi Cosa Nostra. Ľudia ako Brusca svedčili proti Riinovi, pretože sa už každý obával, že vražedná zúrivosť šéfa bossov sa neúprosne rozpúta aj proti jeho blízkym, ako sa to stalo aj v minulosti, aj keď s menšou intenzitou. Masaker Totò Riinu a vražedná zúrivosť, boli skutočne smrteľné. Mafia sa dá rozobrať zvonku, to dokázala ANTIMAFIA Austria, ktorá svojou odvahou zozbierala 41-tisíc dôkazov a zastavila plánované privatizácie v prospech mafie a Ndranghety v Rakúsku,“ pripomína ilatyflash.it. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Neoliberálna prezidentka?
  2. Mazákova elita
  3. Priority sú jasné

Na Slovensku sa skrýva fakt, že súdy, prokuratúra, polícia a samotní politici a novinári sú napojení na taliansku mafiu. Je to to isté, čo sa deje tu na Sicílii. Vo videách zverejnených touto stranou sú aj zavádzajúce informácie, pretože mafia na Sicílii stále žije a dýcha vďaka korupcii. Ide o medzinárodný škandál. My, sicílski občania, žiadame okamžité stiahnutie videí a verejné ospravedlnenie. Je nemysliteľné, aby ste zneužívali mená hrdinov pre svoj politický boj. Na záver treba dodať, že Slovensko je mafiánskym majetkom a ani Matovič, ani Heger, ani nikto iný situáciu nezmenil. Prestaňte sa správať ako falošní bojovníci proti mafii. Poznáme tých skutočných a tí jasne hovoria: tento spôsob robenia politiky treba definitívne bokom,“ konštatuje ďalej ilatyflash.it, ktoré pripomína boj Pavla a Michaely proti mafii v Rakúsku, ale aj v Taliansku

Corleončania sú veľmi pobúrení

Redakcii eReport prišla aj reakcia profesora Dr. Leolucu Criscione na to, ako vnímajú Sicílčania to, čo dvojica našich „demokratov“ v Corleone napáchala. „Som rodák z mesta Corleone. Už príliš dlho bojujem za to, aby nás rodákov nebrali vo svete, ako gangstrov. Sme čestní ľudia a je nemiestne, keď dvaja politici zo Slovenska prídu do nášho mesta a označia nás ako mesto mafie. Je zrejmé, že ich účelom bolo nás pošpiniť, a to je neprijateľné. Ja sám spájam Corleončanov po celom svete a je nás 25 000. Podarilo sa mi spolu s priateľmi založiť múzeum ANTIMAFIA priamo v našom rodisku. Preto som pobúrený a žiadam verejné ospravedlnenie od týchto pánov a vykonanie okamžitej nápravy. S úctou Prof. Dr. Leoluca Criscione, Corleone!“

Prof. Dr. Leoluca Criscione, Corleone. Zdroj: archív L.C.

Iba pre doplnenie, Prof. Dr. Leoluca Criscione v roku 1965 emigroval do Bazileja vo Švajčiarsku. kde najskôr pracoval ako robotník v Ciba v Bazileji (1965-1966) Získal švajčiarsky diplom v odbore biologický technik (laborant, 1971), ukončil aj štúdium farmácie v Bazileji a Florencii. V rokoch 1972-1977 vykonával experimentálnu prácu. Titul PhD získal na štúdiách v USA na Cornell University v New Yorku (1980-1981). Bol tiež riaditeľom laboratórií a výskumných skupín kardiovaskulárneho systému a obezity (1977-2002). Je víťazom dvoch ocenení za farmaceutický výskum (1996, 2002). Spoluvynálezca Diovanu, bestselleru Novartis (1,5 miliardy eur v roku 2002), mimoriadny profesor, a od roku 1992 pracuje na fakulte Medicína v Messine, Inštitút farmakológie.

Zdroj: italyflash.it a FB / Andrej Stančík

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Obrovský medzinárodný škandál „demokratov“ Čekovského a Stančíka na Sicílii

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne