eReport.sk
Najmenej 45 obetí na životoch si vyžiadala havária autobusu, foto:tasr/ap

Obrovská tragédia: Pri havárii autobusu v Bulharsku zahynulo najmenej 45 ľudí

Najmenej 45 obetí na životoch si vyžiadala havária autobusu, ku ktorej došlo v utorok nadránom v západnom Bulharsku. Podľa agentúry DPA sú medzi obeťami aj deti – agentúra TASS uviedla, že evidujú 12 detských obetí. Niekoľko ľudí utrpelo zranenia a previezli ich do nemocnice v Sofii.

Záhadné okolnosti nehody

Ako informovala agentúra Reuters, autobus s evidenčnými značkami Severného Macedónska havaroval a začal horieť na diaľnici v západnej časti Bulharska. Podľa DPA k nehode došlo krátko po 02.00 h miestneho času. Jej presné okolnosti zatiaľ nie sú známe, ale všetko nasvedčuje tomu, že autobus zo zatiaľ neznámych príčin narazil do diaľničného zvodidla, prevrátil sa a začal horieť.

Obeťami najmä zahraniční turisti

V autobuse bolo približne 50 cestujúcich a dvaja vodiči, uviedla DPA s odvolaním sa štátny rozhlas a políciu. Podľa rozhlasovej správy sú obeťami najmä Albánci. Nikolaj Nikolov, vedúci jednotky požiarnej bezpečnosti a civilnej ochrany na bulharskom ministerstve vnútra, pre  verejnoprávnu televíziu BNT povedal, že “zachrániť sa podarilo sedem cestujúcich”.

Bude vás zaujímať:

Zdroj: ťasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obrovská tragédia: Pri havárii autobusu v Bulharsku zahynulo najmenej 45 ľudí

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti