eReport.sk
Auto vrazilo do davu ľudí, foto:tasr/ap

Hrôzostrašné momenty: Muž vrazil autom do sprievodu. Hlásia obete! Desiatky ľudí skončilo v nemocnici

Najmenej päť mŕtvych a viac než 40 zranených si vyžiadal náraz auta do účastníkov predvianočného sprievodu v meste Waukesha v americkom štáte Wisconsin, informovala v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Podrobnosti o veku či menách obetí incidentu, ku ktorému došlo v nedeľu okolo 17.00 h miestneho času, neboli bezprostredne zverejnené. Policajti medzitým vzali do väzby možného podozrivého, o prípadnom motíve však dosiaľ neinformovali. Príslušníci polície tiež avizovali, že počet ranených aj mŕtvych sa ešte môže zmeniť, keďže mnohí ľudia sa do nemocníc dopravili sami.

Foto: tasr

Veliteľ hasičov Steven Howard predtým na tlačovej konferencii spresnil, že do nemocníc previezli 11 dospelých a 12 detí s bližšie nešpecifikovanými zraneniami. On-line prenos zo sprievodu v meste a zábery nakrútené účastníkmi zachytili červené vozidlo typu SUV, ako prerazilo bariéry a vysokou rýchlosťou smerovalo na cestu, kde sa tradičný pochod konal.

Počuli plač a výkriky z davu

Člen mestskej rady Angelito Tenorio pre AP uviedol, že sledoval sprievod so svojou rodinou a zrazu uvidel rútiace sa SUV. 2Potom sme počuli hlasný buchot. A potom len plač a výkriky z davu, od ľudí zo sprievodu,“ dodal s tým, že ľudia začali rýchlo bežať preč.

Bude vás zaujímať:

  1. Polícia, Taliansko, policajné vozidlo

Podľa novín Milwaukee Journal Sentinel sa objavili aj nepotvrdené správy o streľbe. Policajný veliteľ na tlačovej konferencii uviedol, že jeden z príslušníkov polície v snahe zastaviť vozidlo vystrelil zo zbrane.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrôzostrašné momenty: Muž vrazil autom do sprievodu. Hlásia obete! Desiatky ľudí skončilo v nemocnici