eReport.sk
Peter Osuský, foto: tasr

Obrovská smola! Osuský z SaS nakazil covidom aj zaočkovanú ženu lekárku

U Sulíkovho poslanca Petra Osuského (67) sa vo februári potvrdil koronavírus. Zákonodarca SaS nechtiac nakazil aj svoju manželku Milenu, ktorá je doktorka. Na tom by nebolo nič neobvyklé ak by jeho žena nebola v tom čase už niekoľko týždňov po očkovaní druhou dávkou vakcíny Pfizer. Pani Osuská, tak mala ozaj obrovskú smolu!

Na Slovensku bolo doteraz zaočkovaných takmer pol milióna ľudí. Druhú dávku látky dostalo podľa údajov NCZI 230-tisíc z nich. Hygienici tento týždeň informovali, že po zaočkovaní druhou dávkou sa do konca februára na COVID-19 nakazilo 198 ľudí. „Z toho v 192 prípadoch do 14 dní po podaní druhej dávky,” upresnil hovorca Úradu verejného zdravotníctva Marek Eliáš. Inak povedané, iba šesť ľudí sa infikovalo až po inkubačnej dobe dvoch týždňov. Tá je podľa vedcov potrebná na vytvorenie dostatočného počtu protilátok v tele.

Peter Osuský a jeho žena Milena – Foto: archív

Medzi šesticu nešťastníkov z počtu 230-tisíc Slovákov, ktorých si vírus našiel aj po druhej dávke očkovania a po uplynutí 14-dňovej doby patrí aj manželka politika Petra Osuského. Ten sa pre eReport priznal, že svoju polovičku nechtiac nakazil v druhej polovici februára. „Moja žena sa stala pozitívnou pretože ja som bol pozitívny s vysokou náložou. Ale zároveň je pravda, že vďaka tomu, že je dobre zaočkovaná, tak to u nej prebehlo za úplne minimálnych príznakov,” opísal saskár.

Milena Osuská robila počas testovania niekoľkokrát stery aj manželovi Petrovi. – Foto: FB PO

Mala len trojdňovú nádchu

Nepomohlo jej ani to, že od druhej dávky vakcíny v dobe infikovania prešlo už niekoľko týždňov a dostala vakcínu od firmy Pfizer. „Bola asi šesť týždňov po druhej dávke. Dostala odo mňa – lebo nevedeli sme, že to mám – taký zosilňovač, teda ako keby tretiu dávku a veľmi dobre sa to očkovanie osvedčilo,” pozerá sa pozitívne na udalosť z odstupom času Osuský. Dodáva, že ochorenie sa u manželky prejavilo len v podobe nádchy. „To prebehlo ako trojdňové upchatie nosných dutín, ktoré sa vyfúkalo do vreckovky,” ozrejmil.

Jeho manželka bola rovnako ako aj ďalší lekári Univerzitnej nemocnice v bratislavskom Starom meste zaočkovaná vakcínou Pfizer. „Chvalabohu keďže bola prvolíniová, ešte okrem toho robila tri kolá plošných sterov so stovkami nosov v Starom meste, tak vlastne dobre zabralo to očkovanie,” povedal Osuský s tým, že už sú obaja zdraví. Doplnil, že on sám si koronavírus musel odtrpieť. „Keďže som iba 67 a pol ročný a nebol som kritická infraštruktúra, ba ani taxikár, tak som sa musel premoriť sám so sebou,” uzavrel poslanec.Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport