Českí hokejisti, foto:tasr

Obrovská radosť a eufória v Prahe: Česi deklasovali Švédov a postúpili do finále!

Obrovská radosť a eufória vypukli v pražskej O2 aréne. Českí hokejisti v semifinále majstrovstiev sveta deklasovali výber Švédska 7:3 a postúpili do finále. Zahrajú si tak o zlaté medaily!

Obrovská radosť a eufória v Prahe

O svojom triumfe rozhodli v druhej tretine, keď v rozmedzí 16 sekúnd strelili dva góly a neskôr pridali aj tretí. Štyrmi bodmi za gól a tri asistencie sa blysol útočník Martin Nečas, dva góly strelili Lukáš Sedlák a Dominik Kubalík.

Mohlo by vás zaujímať:

1. Nórov sme porazili rozdielom triedy
  2. Slovenskí hokejisti Martin Fehérváry (6), Róbert Lantoši (16), Mário Grman (7) a Pavol Regenda (87) smútia po prehre 2:3 vo štvrťfinálovom zápase Fínsko - Slovensko

Švédi budú hrať o bronz proti zdolanému z dvojice Kanada – Švajčiarsko. Na turnaji prešli základnou skupinou bez straty bodu, vo štvrťfinále zdolali Fínsko 2:1 po predĺžení.