eReport.sk
materská škola
Ilustračné foto: shutterstock

Obavy rodičov sa nenaplnia. Bratislava ukrajinské deti uprednostňovať vraj nebude

Deti odídencov z Ukrajiny tie slovenské z materských škôl (MŠ) od septembra nevytlačia a miesto im v nich a ani v školách neberú. Pre TASR to potvrdili z viacerých mestských častí Bratislavy. Obavy mnohých rodičov o nedostatku miesta pre ich deti sa tak vraj nenaplnia. Bratislava dlhodobo trpí nedostatkom miest pre škôlkarov, rodičia sú tak nútení využívať drahé služby súkromných škôlok.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
  2. Na ilustračnej snímke muž drží v ruke potraviny na ulici po ruskom leteckom útoku v Gorenke, na predmestí Kyjeva 2. marca 2022.
  3. Ilustračné foto

Riaditeľka komunikačného oddelenia na Miestnom úrade Ružinov Tatiana Tóthová pre TASR uviedla, že ukrajinské deti nie sú prijímané, ale len zaraďované na časovo obmedzené obdobie. „A len v rámci dočasne povoleného núdzového zvýšenia kapacít,“ ozrejmila.  

V bratislavskej Rači evidujú na školský rok 2022/2023 prihlášky od 15 detí z Ukrajiny. „Od septembra by mala byť v Materskej škole Gelnická otvorená dočasná trieda pre tieto deti, aktuálne je to v procese riešenia,“ povedal pre TASR referent komunikácie bratislavskej mestskej časti Rača Miroslav Vajs. Ukrajinské deti podľa jeho slov v tejto mestskej časti určite tie slovenské nevytláčali.

V najľudnatejšej mestskej časti, teda v Petržalke, po zápise do materských škôl skonštatovali, že mestská časť nemusí riešiť žiadne dilemy o prijatí či neprijatí petržalských, bratislavských, slovenských, ukrajinských ani akýchkoľvek iných detí. Kapacity jej materských škôl budú podľa slov hovorkyne Petržalky Márie Halaškovej dostatočné. Faktom je, že Petržalke sa tento rok podarilo vyhovieť takmer sto percentám žiadosti, k čomu sa mestská časť aj verejne zaviazala.

V bratislavskej Devínskej Novej Vsi bude chodiť do materských škôl len pár ukrajinských detí. V tomto školskom roku ich bolo desať, od septembra nastupujú do škôlok ďalšie tri deti bývajúce v tento mestskej časti. Pre TASR to uviedla referentka mediálneho oddelenia mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves Jana Martanovičová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obavy rodičov sa nenaplnia. Bratislava ukrajinské deti uprednostňovať vraj nebude

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre