eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán, zdroj: tasr

Orbán: O prijatí Ukrajiny do EÚ nemôžu rozhodovať len byrokrati z Bruselu


O prijatí Ukrajiny do Európskej únie nemôžu rozhodovať bruselskí byrokrati od písacích stolov, povedal v piatok v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Premiér avizoval, že Maďari sa k tejto téme budú môcť vyjadriť prostredníctvom vládneho dotazníka, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Podľa slov Orbána predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová povedala, že Ukrajina by sa mala stať členom EÚ najneskôr do roku 2030, teda v nadchádzajúcich rokoch, avšak to by zruinovalo Maďarov. Premiér tiež pripomenul, že na rozdiel od Maďarska všetky ostatné členské štáty EÚ podporujú pokračovanie vojny na Ukrajine.

Orbán o členstve Ukrajiny v EÚ

O členstve Ukrajiny v Únii musia rozhodovať aj Maďari, pretože na to majú právo, podčiarkol Orbán. ,,Na druhej strane by Srbsko mohlo byť prijaté do EÚ už zajtra, rovnako ako Čierna Hora a Severné Macedónsko,“ dodal maďarský ministerský predseda.

Zdroj: TASR

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán: O prijatí Ukrajiny do EÚ nemôžu rozhodovať len byrokrati z Bruselu

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre