eReport.sk
Ilustračná snímka. foto: shutterstock

O platoch zdravotníkov stále iba rokujú

O zvýšení platov zdravotníkov v uplynulých dňoch rokovali rezorty zdravotníctva a financií. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré TASR poskytol komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.

V uplynulých dňoch sa na pôde ministerstva zdravotníctva opakovane uskutočnili rokovania s ministrom financií na tému zvyšovania platov zdravotníkov,“ spresnil. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
  2. Budaj zvolal okrúhly stôl
  3. Na snímke transparent s nápisom Spoločne za vyššie mzdy, aby práca za to stála.
  4. Zdravotníci na jednotke všeobecnej neodkladnej zdravotnej starostlivosti urgentného príjmu v Trebišove, archívna snímka.

Bližšie informácie rezort neposkytol. „Kým tieto rokovania nie sú uzatvorené, nebolo by z našej strany korektné poskytovať akékoľvek ďalšie informácie zo samotných rokovaní a tiež o ďalších krokoch,“ skonštatoval.

Na Úrade vlády SR sa o platoch zdravotníkov má rokovať 9. augusta. „Termín stretnutia platí, viac informácií poskytneme až po jeho uskutočnení,“ uviedla pre TASR hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková.  O mzdách sa na úrade vlády rokovalo aj v júli, na konkrétnom návrhu sa nedohodli. Návrh zvýšenia platov sa mal pôvodne predstaviť koncom júna, avizovali to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) a šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

O platoch zdravotníkov stále iba rokujú

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti