eReport.sk
Nenechajme sa Matovičom oklamať
Šéf OĽaNO Igor Matovič. Foto: tasr

Má Matovič obsesiu v kritizovaní SaS? TOTO tentoraz vyčíta exkoaličnému partnerovi!


Ako bolo už zvykom Igor Matovič častokrát kritizoval svojho vtedajšieho koaličného partnera stranu SaS. Tentoraz však tomu nie je inak ani po ich odchode z vlády. Začiatok pomoci firmám s vysokými cenami energií sa pre blokovanie parlamentu opozičnou stranou SaS oneskorí z pôvodne plánovaného novembra až na december. V nedeľňajšej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal minister financií Igor Matovič (OĽANO). Predseda finančného výboru Národnej rady (NR) SR Marián Viskupič (SaS) kritiku odmietol. Plán pomoci firmám by mala vláda predstaviť sociálnym partnerom na pondelňajšom rokovaní tripartity.

Kritika na reálnom základe?

„Práve kvôli tomu, že SaS v podstate dva týždne blokovala prijatie rozpočtu, ktorým sme mohli následne spustiť pomoc pre firmy, tak zrejme nestihneme pomôcť podnikom už od 1. novembra. Predpokladám, že pomoc bude až od 1. decembra,“ povedal Matovič. Zablokovanie parlamentu opozíciou, vrátane SaS, pri schvaľovaní zmeny štátneho rozpočtu na tento rok bola podľa ministra šikana a dokazovanie si, že vláda nemá v parlamente väčšinu.

Viskupič Matovičovi oponoval

Viskupič oponoval, že vláda mohla zmeniť návrh rozpočtu do súčasnej podoby počas jedného dňa a nemusela sa ho snažiť opakovane schvaľovať. Spresnenie účelu výdavkov, ktoré nakoniec SaS v novele zákona presadila, podľa neho privítal napríklad aj minister hospodárstva Karel Hirman.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nenechajme sa Matovičom oklamať
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  3. Sklamaný minister Budaj
  4. Kto nás bude v NR SR reprezentovať?
  5. Sulík otvorene
  6. richarda sulíka vyšetruje polícia
  7. Minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).

Aké ceny energií môžu očakávať v budúcom roku domácnosti a firmy na Slovensku, Matovič nechcel spresniť. Porovnal však zastropovanie cien silovej elektriny v Česku a na Slovensku, kde by mala na základe memoranda so Slovenskými elektrárňami cena silovej elektriny zostať na aktuálnej úrovni okolo 61 eur za megawatthodinu, pričom v Česku by mala byť podľa ministra trojnásobná.

Znárodňovanie elektriny nie je dobrou „zbraňou“

Obaja politici sa zhodli, že použitie zákona, ktorý umožňuje znárodnenie na Slovensku vyrobenej elektriny, by malo dôsledky. Podľa Viskupiča ide o zbraň, ktorú je dobré mať, no nie je dobré ju použiť. Matovič potvrdil, že znárodnenie elektriny by nebolo v súlade s aktuálne platným právom EÚ.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Má Matovič obsesiu v kritizovaní SaS? TOTO tentoraz vyčíta exkoaličnému partnerovi!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: