eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec
Minister vnútra SR Roman Mikulec. Foto: tasr

Nového riaditeľa Inšpekčnej služby si vyberie priamo minister Mikulec: Dočasný šéf Scholtz končí!

Peter Scholtz už naďalej nezastáva funkciu dočasného šéfa Úradu inšpekčnej služby. Informovalo o tom ministerstvo vnútra prostredníctvom svojej hovorkyne Barbary Túrosovej. Ministerstvo zároveň dodalo, že pozíciou dočasného šéfa inšpekcie bude naďalej poverený Robert Miko, ktorý zastupoval Scholtza už skôr. „Výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie – zástupca riaditeľa Úradu inšpekčnej služby – naďalej zostáva poverený Robert Miko,“ uvidela hovorkyňa Túrosová.

Scholtz končí

Pozícia šéfa „Inšpekcie“ sa uvoľnila po tom, ako bol zo svojej pozície odvolaný vtedajší riaditeľ Inšpekcie Adrián Szabo. Ten bol známy aj kvôli svojej účasti na porade v takzvanej „konšpiračnej pivnici“ Slovenskej informačnej služby (SIS), ktorej sa zúčastnili všetci najvyšší ústavní činitelia a dôležité osobnosti štátu.

Minister Mikulec bude pri výbere šéfa inšpekcie voľnú ruku. Kandidáti budú musieť prejsť verejným vypočutím pred Výborom Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Lenže toto vypočutie nemá záväzný charakter, preto sa môže minister Mikulec rozhodnúť svojvoľne. Svoju personálnu voľbu nakoniec predloží vláde na schválenie.

Bude vás zaujímať:

  1. NAKA
  2. Predseda Nového odborového zväzu polície Vojtech Klučarovsky
  3. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.

Z pozície sľubov vládnej koalície ide o ďalší z kategórie porušených. Vláda totižto sľubovala odpolitizovanie štátnej správy, polície, jej prezidenta a všetkých dôležitých orgánov, ktoré by sa mohli dostať pod kontrolu vládnej moci. Skutočnosť je dnes však taká, že štátna správa a polícia je ešte viac spolitizovaná, čomu nasvedčuje aj zmena zákona, ktorá v dôležitých personálnych otázkach rozväzuje ruky ministrovi vnútra a dovoľuje mu dosadiť si na kľúčové miesta svojich ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nového riaditeľa Inšpekčnej služby si vyberie priamo minister Mikulec: Dočasný šéf Scholtz končí!

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php